Znak Politechniki Warszawskiej

Badania i nauka

Aktualności

Ważny projekt PKO Banku Polskiego i Politechniki Warszawskiej

Opracowanie platformy do świadczenia usług z wykorzystaniem tokenów i smart kontraktów na bazie technologii blockchain - to główny cel projektu badawczo-rozwojowego, którym zajmują się PKO Bank Polski i Politechnika Warszawska. Projekt otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z Funduszy Europejskich w ramach konkursu "Szybka ścieżka". 

Jak odczarować naukę matematyki?

Dzieci siedzą przy komputerach i korzystają z platformy internetowej „Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”

Jest nudna, trudna, a w formie, znanej ze szkolnych podręczników, także oderwana od rzeczywistości i nieprzydatna. Tak często postrzegana jest matematyka. Czy z tymi stereotypami można walczyć? Tak! Robią to naukowcy z Politechniki Warszawskiej.

Innowacja z PW z Godłem "Teraz Polska"

Gmach Wydziału Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW

Wyróżnienie to przyznano Wydziałowi Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej za system do sterowania i zarządzania ciepłem w budynkach z wykorzystaniem sztucznej inteligencji SOZE RS.

Gokarty elektryczne studentów PW

 Studenci z koła naukowego ADek ze swoimi gokartami

Koło naukowe ADek działające przy Wydziale Elektrycznym od lat pracuje nad swoimi pojazdami. Ostatnio prezentowało je na zawodach E-Kart Challenge w Limoges (27-28 maja 2019). Zespół zdobył tam trzy nagrody i mnóstwo doświadczenia. Jakie rozwiązania sprawdzają studenci w gokartach? Za co zostali docenieni we Francji?

Polski hyperloop

Makieta hyperloopa, fot. Hyper Poland

Prace nad rozwojem unikalnej technologii nabrały jeszcze większego rozpędu