Studenci PW wysłali nasiona do stratosfery

Opublikowano: 22.07.2021 18:01

Logo Pierwszej Rolniczej Misji Kosmicznej

Sekcja Balonowa Studenckiego Koła Astronautycznego działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa włączyła się w eksperyment, który ma sprawdzić m.in. wpływ ekstremalnych warunków na jakość nasion pszenżyta.

Z Politechniki na igrzyska olimpijskie w Tokio

Opublikowano: 22.07.2021 15:29

W kadrze Polski na najważniejszą imprezę na świecie są Damian Czykier (absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej) i Szymon Pośnik (student Wydziału Mechatroniki).

Komunikat Międzywydziałowej Komisji Rekrutacyjnej z dnia 20.07.2021 r.

Opublikowano: 21.07.2021 13:09

Zdjęcie Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

Wyniki drugiej tury kwalifikacji kandydatów na studia stacjonarne I stopnia na kierunki studiów prowadzone w Warszawie oraz pierwszej tury kwalifikacji na kierunki studiów prowadzone w Płocku są dostępne na Indywidualnych Kontach Rekrutacyjnych (IKR).

Chcesz zdrowo się odżywiać? Pomoże sztuczna inteligencja

Opublikowano: 20.07.2021 10:51

Zdjęcie telefonów z włączoną aplikacją Chefs'

Studenci Politechniki Warszawskiej stworzyli aplikację Chefs’ do łatwego zarządzania przepisami kulinarnymi. Teraz rozwijają w niej nowy moduł – ułatwiający analizę posiłków.

Najważniejsze informacje o rekrutacji na studia I stopnia

Opublikowano: 16.07.2021 15:36

Zdjęcie studentów PW w Gmachu Głównym

Zasady, terminy, kontakty i wskazówki

Nagrody za najlepsze prace dyplomowe o rozwoju Warszawy

Opublikowano: 16.07.2021 08:50

Zdjęcie centrum Warszawy

Cztery prace zrealizowane na naszej Uczelni zostały docenione przez kapitułę Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy.

Komunikat Międzywydziałowej Komisji Rekrutacyjnej z dnia 13.07.2021 r.

Opublikowano: 13.07.2021 13:53

Zdjęcie Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

Informujemy, że w wyniku przeprowadzenia procedury kwalifikacyjnej na studia stacjonarne I stopnia na kierunki studiów prowadzone w Warszawie, w pierwszej turze kwalifikacji, zostały ustalone progi punktowe podane w tabeli.

Znamy wyniki rekrutacji na studia I stopnia w Warszawie

Opublikowano: 13.07.2021 09:35

Zdjęcie studentów stojących w Bibliotece Głównej PW

Przydatne informacje dla zakwalifikowanych

Komunikat Międzywydziałowej Komisji Rekrutacyjnej z dnia 12.07.2021 r.

Opublikowano: 12.07.2021 15:01

Zdjęcie studentów podskakujących z radości.

Wyniki kwalifikacji kandydatów na studia stacjonarne I stopnia są dostępne na Indywidualnych Kontach Rekrutacyjnych (IKR).

Jak nasi naukowcy wykorzystują potencjał teraherców?

Opublikowano: 08.07.2021 12:27

Zdjęcie miktoskopu

Duże zdolności prześwietlania przedmiotów i możliwość przesyłania informacji – to cechy promieniowania terahercowego, które wzbudzają zainteresowanie świata nauki. Coraz większy wkład w tworzenie nowatorskich rozwiązań, wykorzystujących te atuty, mają badacze z Politechniki Warszawskiej.