Opublikowano: 06.10.2021 13:02

Zapraszamy na Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

9 i 10 października na Stadionie Politechniki Warszawskiej Syrenka będzie można poznać naukowe i pozanaukowe pasje naszych studentów. Wydarzenie przebiega pod hasłem „Konik w gwiazdach”. 

Grafika promująca targi KONIK

W tym roku KONIK odbywa się po raz osiemnasty

Na Politechnice Warszawskiej działa ponad 150 kół naukowych i organizacji studenckich, zrzeszających pasjonatów wielu różnych dziedzin. Co roku mają oni możliwość przedstawienia efektów swoich prac podczas wydarzenia organizowanego przez Radę Kół Naukowych PW. Jest to świetna okazja do wypromowania działalności swojej organizacji wśród społeczności akademickiej i przedstawicieli firm, odwiedzających targi. 

Warto działać

– Działalność w kołach naukowych i organizacjach studenckich jest bardzo ceniona zarówno przez samych studentów, jak i potencjalnych pracodawców – zaznacza Karina Tomborek, Przewodnicząca Rady Kół Naukowych. – Pozwala ona nawiązać niesamowite przyjaźnie, dzielić się pasją i pogłębiać swoje zainteresowania, ale jest również szansą na rozwój i zdobywanie praktycznego doświadczenia. Realizacja projektów, kompetencje miękkie i wiedza są wykorzystywane i doceniane w przyszłości, podczas pracy.  

Koła naukowe Politechniki Warszawskiej działają w niemal wszystkich dziedzinach nauki i techniki – od biotechnologii, poprzez wytwarzanie nowoczesnych materiałów, aż po konstrukcję zaawansowanych technologicznie robotów i pojazdów.  

– Duża liczba organizacji i szeroki przekrój dziedzin, którymi się zajmują, sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – mówi Stefan Jaśkiewicz, Wiceprzewodniczący ds. Promocji Rady Kół Naukowych.  

Gwiazda KONIKa

Charakterystycznym elementem Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK jest wybierany podczas kolejnych edycji motyw przewodni. Pojawia się on w aktualnym logo targów, na gadżetach promocyjnych czy stoiskach wystawców. W tym roku organizatorzy poszli o krok dalej. „Konik w gwiazdach” jest i będzie obecny nie tylko w wizualizacjach czy wykorzystywanych hasłach.  

Aby jeszcze lepiej podkreślić istotę wydarzenia, studenci zdecydowali się na wyjątkowy gest i… nazwali jego imieniem gwiazdę. WUT KONIK – bo taką nazwę otrzymała gwiazda – będzie świecić nad nami jeszcze długie lata.  

– Mamy nadzieję, że gdy studenci spojrzą w niebo, przypomną sobie miłe chwile spędzone w kołach i organizacjach, a wspomnienia, które tu zebrali, odżyją w nich na nowo i zmotywują do dalszego rozwoju – mówi Julia Janiszewska, jedna z organizatorek KONIKa.  

To już tradycja 

W tym roku KONIK odbywa się po raz osiemnasty. Po przerwie wraca w formule stacjonarnej. Ubiegłoroczna edycja odbyła się online, a transmisję odtworzono prawie 3,5 tysiąca razy.  

Wstęp na targi jest bezpłatny.  

Więcej informacji i szczegóły wydarzenia dostępne na Facebooku