Znak Politechniki Warszawskiej

Sukces w konkursie „25 under 25”

Kilka lat temu Ewelina Zaremba studiowała lotnictwo i kosmonautykę na Politechnice Warszawskiej, tworzyła od podstaw Koło Naukowe Druku 3D i szefowała mu przez rok, a dzisiaj jest w gronie finalistów trzeciej edycji konkursu „25 under 25”, honorującego zdolne osoby do 25. roku życia. 

Zdjęcie Eweliny Zaremby

– Hardware jest silnie niedoreprezentowany w debacie o high-tech – mówi Ewelina Zaremba, fot. Sygnis New Technologies

Ewelina Zaremba od 2018 roku pełni rolę dyrektora technologicznego w firmie technologicznej Sygnis. Zarządza tam projektami badawczo-rozwojowymi, zajmuje się doradztwem, prowadzi przedsięwzięcia inżynieryjne – takie jak takie jak projekt biodrukarki do druku narządów oraz autorskiej maszyny do druku hybrydowego – z materiałów płynnych i filamentów.

Pracę w Sygnis Ewelina rozpoczęła w 2017 roku. Do jej pierwszych zadań należały kontakty z klientami, obsługa maszyn i sprzedaż drukarek 3D. Doświadczenie w pracy nad nowymi technologiami wytwarzania zdobyła w projekcie technologii druku ze szkła niskotemperaturowego. 

Wcześniej odbyła praktyki w Centrum Badań Kosmicznych PAN i staż w firmie Astronika.

– „Chcemy się zająć konstruowaniem drukarek 3D, ale nie takich zwykłych, które można postawić na biurku, tylko większych, wykorzystujących nowe, ciekawe rozwiązania” – to powiedziałam w maju 2017 – przypomina Ewelina Zaremba. – Byłam wtedy prezeską koła naukowego. W lipcu 2017 rozpoczęłam pracę w Sygnis New Technologies. Dziś mogę śmiało określić ten cel jako osiągnięty. „Moim celem jest, aby innowacyjne technologie przestały być w Polsce utożsamiane wyłącznie z softwarem” – takim zdaniem rozpoczęłam moją rozmowę z Kapitułą konkursu 25under25. Hardware jest silnie niedoreprezentowany w debacie o high-tech. Każdego dnia pracuję nad tym, by to zmienić. Innowacje w hardware mają dużo do powiedzenia, zacznijmy słuchać. Forbes Polska i McKinsey & Company, dzięki za wysłuchanie!

Zdjęcie Eweliny Zaremby

Ewelina Zaremba pracuje w Sygnis od 2017 roku, fot. Sygnis New Technologies

Projekt „25 under 25” to wspólna inicjatywa magazynu „Forbes” oraz warszawskiego biura McKinsey & Company. Celem konkursu jest wyłonienie 25 ambitnych osób przed 25. rokiem życia, które chcą zmienić społeczno-gospodarcze oblicze Polski. 

Pełna lista finalistów trzeciej edycji konkursu