Robomaticon 2017

Roboty podczas zawodów

Roboty znów opanują Gmach Główny PW, fot. Tomasz Januszewski, TVPW

Świetni konstruktorzy robotów, najciekawsze rozwiązania technologiczne, ekscytujące konkurencje i znakomita zabawa – tak właśnie zapowiada się tegoroczny Robomaticon. 4 marca 2017 roku szykuje się najlepsza okazja na dobrą zabawę dla całej rodziny pośród technologii.

W Gmachu Głównych Politechniki Warszawskiej po raz siódmy odbędzie się turniej robotów mobilnych Robomaticon 2017. Dziesiątki robotów będą się ściągać, walczyć ze sobą, pokonywać przeszkody oraz wykonywać wiele innych zadań w różnorodnych konkurencjach. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Oprócz emocjonujących igrzysk robotycznych na tych wszystkich, którzy w marcu zjawią się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej czekają:

• atrakcje dla najmłodszych pod patronatem Centrum Nauki Kopernik,
  • warsztaty robotyczne,
  • spotkania z przedstawicielami czołowych firm technologicznych,
  • wymagające i widowiskowe konkurencje.

Roboty zmierzą się w konkurencjach:

• MicroMouse - jak najszybsze pokonanie labiryntu przez mysz robotyczną
  • Sumo - zapasy robotów w 3 kategoriach wagowych
  • Freestyle - dowolne konstrukcje
  • Humanoid Sprint - wyścigi robotów humanoidalnych
  • Line Follower - jak najszybsze pokonanie toru wyznaczonego przez czarną linię
  • Line Follower Enhanced - jak najszybsze pokonanie wyznaczonego toru z przeszkodami
  • Puck Collect - zbieranie krążków z planszy
  • Death Race - wyścig 2 robotów na śmierć i życie – tu nie obowiązują żadne reguły
  • Humanoid Sumo - walki robotów humanoidalnych w ringu

Jeśli jesteś konstruktorem, wciąż możesz zapisać się na wydarzenie jako uczestnik. Podczas wydarzenia odbędzie się także 5 warsztatów dla młodych pasjonatów nauk technicznych, podczas których będą oni mogli zbudować własne roboty, zmodyfikować już istniejące oraz wziąć udział we wspaniałych zabawach i różnorodnych konkurencjach. Zapisy na warsztaty dla dzieci>>>

Wydarzenie organizują studenci z Koła Naukowego Robomatic Politechniki Warszawskiej. Więcej informacji na stronie Robomaticonu oraz na wydarzeniu na Facebooku.