Opublikowano: 25.06.2021 11:10

Politechnika Warszawska w Rankingu Milionerów

Według rankingu przygotowanego przez firmę Pracownia Ekonomiczna 2033 sześciu absolwentów Politechniki Warszawskiej może poszczycić się majątkiem powyżej 100 mln euro. Więcej milionerów ukończyło tylko Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie (11 osób) oraz Uniwersytet Warszawski (10 osób).

Zdjęcie alegorii Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

Identycznie jak w poprzednich latach ranking został podzielony na trzy części. Pierwsza pokazuje, która uczelnia statystycznie ma największe szanse, żeby wychować przyszłego milionera. W tym celu sprawdzono, które z polskich uczelni mogą pochwalić się największą liczbą absolwentów z majątkiem przekraczającym 100 mln euro.

Druga część rankingu została przygotowana w oparciu o wartość majątku zgromadzonego przez najbogatszych absolwentów danych uczelni. Na pierwszym miejscu znalazł się tu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, drugie zajęła Politechnika Świętokrzyska z Kielc, a trzecie Uniwersytet Warszawski. Politechnika Warszawska zajmuje w tym zestawieniu 7. pozycję.

W trzeciej części zestawiono miasta, w których studia skończyły osoby posiadające majątek przekraczający 100 mln euro. Ten ranking wygrała Warszawa (23 milionerów) przed Krakowem (21 milionerów) i Wrocławiem (8 milionerów).

Ranking został opracowany po raz piąty. Został stworzony w oparciu o wszelkie dostępne informacje publiczne takie jak: sprawozdania finansowe, kapitalizacje spółek publicznych oraz informacje ogólnodostępne na temat zmian właścicielskich (transakcje kupna – sprzedaży, fuzje itp.). Dane o wykształceniu absolwentów – multimilionerów były wyszukiwane zarówno w sposób standardowy – na podstawie ogólnodostępnych informacji, jak i niestandardowy – nieco bardziej skomplikowany i kuluarowy, gdyż wiele majętnych osób ceniąc swą prywatność nie udostępnia żadnych informacji na ten temat.

Więcej informacji o rankingu