Opublikowano: 22.06.2021 14:59

Politechniczne akcenty podczas kongresu „Executive Innovation Forum”

O gospodarce w dobie dynamicznych zmian technologicznych oraz rozwiązaniach z zakresu transformacji cyfrowej dyskutowali uczestnicy konferencji organizowanej przez Executive Club. W wydarzeniu wzięli udział reprezentanci PW.

Prof. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju PW

Prof. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju PW, podczas gali Diamenty Innowacji organizowanej w ramach „Executive Innovation Forum”

„Executive Innovation Forum” to miejsce, w którym spotykają się przedstawiciele spółek oraz instytucji edukacyjnych, reprezentanci świata nauki, ale również polityki – zarówno polscy, jak i zagraniczni. Celem konferencji jest dyskusja na tematy związane z biznesem, technologiami i trendami, które mogą ukształtować gospodarkę przyszłości.

W panelu Wyścig po innowacje wystąpił prof. Janusz Lewandowski, Prezes Zarządu Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o., badacz związany z Wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. W dyskusji poświęconej innowacyjnej energetyce wziął udział dr inż. Paweł Urbański, dyrektor Szkoły Biznesu PW, natomiast jej wykładowca, prof. Witold Orłowski w wystąpieniu Economic Outlook 2021 omówił kwestie krajowej gospodarki i podkreślił znaczenie czwartej rewolucji przemysłowej i zmian, jakie ze sobą niesie.

Ważną częścią wydarzenia było również rozstrzygnięcie konkursu Diamenty Innowacji. Podczas gali, która zakończyła całe wydarzenie, nagrodzono przedsiębiorstwa, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy z powodzeniem wdrażają nowe technologie i innowacje. Wśród nominowanych znalazł się prof. Tomasz Ciach z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW, założyciel NanoGroup S.A. i lider zespołu opracowującego szczepionkę przeciwko COVID-19.

W kapitule konkursu znalazł się prof. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju PW, prof. Jan Szmidt, rektor PW dwóch ostatnich kadencji, a także mgr Krzysztof Pietraszkiewicz, Przewodniczący Rady Uczelni PW, Prezes Związku Banków Polskich.