Opublikowano: 17.03.2021 20:30

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej 2021 – ruszyła rejestracja!

Dwunasta edycja obozu naukowo-rekreacyjnego dla młodzieży odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka. Zaplanowano pięć turnusów między 9 lipca a 8 sierpnia 2021 r.

Grafika informująca o Obozie Naukowym PW

Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Obozu Naukowego Politechniki Warszawskiej

Wyjazd w ramach Obozu Naukowego PW to doskonały pomysł na wakacje dla uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi, medycznymi i technicznymi, planujących studia na Politechnice Warszawskiej lub innej uczelni kształcącej na kierunkach ścisłych, medycznych lub technicznych.

W trakcie obozu każdy uczestnik weźmie udział w jednym z 25-godzinnych warsztatów naukowych. Na uczniów czekają zupełnie nowe, bardzo atrakcyjne warsztaty m.in.:

  • Biologia molekularna,
  • Analiza matematyczna w praktyce,
  • Techniki szybkiego prototypowania,
  • Medycyna od podstaw II,
  • Fizjologia żywienia,
  • Dietetyka kliniczna i stosowana,
  • a także Olimpiada z chemii oraz Matura rozszerzona z fizyki, pozwalające przygotować się do matury z fizyki i Olimpiady Chemicznej.

Odbędą się również warsztaty, które w ubiegłym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem, m.in. Anatomia i fizjologia, Medycyna od podstaw, Astrofizyka oraz Praktyczny Game Dev.

Program warsztatów został opracowany w taki sposób, aby osoby biorące udział w dwóch, trzech lub czterech turnusach mogły uczestniczyć w warsztatach o zbliżonej tematyce, co pozwoli im jeszcze lepiej zgłębić dziedzinę, którą się interesują.

Warsztaty będą prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Warszawskiej oraz m.in. Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Warszawskiego, a także absolwentów i studentów działających w kołach naukowych.

Poza warsztatami naukowymi na uczestników obozu czeka wiele atrakcyjnych zajęć, m.in. wykłady popularnonaukowe, zajęcia sportowe i różnego typu zajęcia integracyjne.

Organizatorem obozu jest Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej KLATRAT oraz Life's Adventure Sp. z o.o. , a oficjalnym partnerem Fundacja Inceptio, Politechnika Warszawska oraz Klub Astronomiczny Almukantarat.

Więcej informacji na temat Obozu Naukowego Politechniki Warszawskiej znajduje się na stronie internetowej www.oboznaukowy.edu.pl.