Opublikowano: 21.09.2020 12:31

Nowa profesor na PW

Do grona profesorów nauk inżynieryjno-technicznych dołączyła dr hab. inż. Ilona Jacyna-Gołda z Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. 

Profesor Ilona Jacyna-Gołda

Profesor Ilona Jacyna-Gołda

Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień modelowania i projektowania efektywnych sieci i systemów transportowo-logistycznych dla obsługi przedsiębiorstw produkcyjnych oraz metod i narzędzi wspomagających planowanie i organizację transportu z zastosowaniem algorytmów heurystycznych opartych o algorytmy ewolucyjne. Osiągnięciem w tym obszarze jest opracowanie i rozwijanie oryginalnej metodyki inżynierii oceny efektywności funkcjonowania sieci dostaw.

Działalność naukową profesor Ilony Jacyny-Gołdy charakteryzuje łączenie teorii i praktyki. Brała udział w wielu krajowych projektach badawczo-rozwojowych oraz dla przemysłu. Jest autorką lub współautorką wielu publikacji. Otrzymała wiele nagród Rektora Politechniki Warszawskiej zarówno za osiągnięcia naukowe jak i dydaktyczne. Realizowała staże zarówno naukowe jak i przemysłowo-naukowe w kraju jak i za granicą.

Profesor Ilona Jacyna-Gołda pracuje w Instytucie Organizacji Procesów Produkcyjnych naszego Wydziału Inżynierii Produkcji. 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki podczas uroczystości, która odbyła się 16 września 2020 roku w Pałacu Prezydenckim. 

Profesorskie nominacje tego dnia otrzymało 28 osób. 

Pełna lista nowych profesorów jest dostępna na stronie Prezydenta RP