Nagrody dla PW na zawodach robotów Sumo Challenge

Studenci KNR razem z Melsonem podczas Sumo Challenge w Łodzi

Studenci KNR razem z Melsonem podczas Sumo Challenge w Łodzi, fot. Koło Naukowe Robotyków

Studenci z Koła Naukowego Robotyków (działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa) zdobyli trzy nagrody za swojego robota humanoidalnego – Melsona.

Robot KNR-u nie miał sobie równych w kategorii Humanoid Sprint – żaden przeciwnik nie wytrzymał tempa Melsona. Humanoid studentów Politechniki Warszawskiej zajął także drugie miejsce w kategorii Freestyle, w której oceniana jest m.in. pomysłowość i innowacyjność oraz był trzeci w kategorii Humanoid Sumo, w której roboty próbują znokautować przeciwnika.

Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge odbyły się 7 grudnia 2019 roku w Łodzi. Była to dwunasta edycja imprezy.

Dla Melsona to kolejne w ostatnim czasie nagrody. W listopadzie robot świetnie się spisał w zawodach International Robotic Competition RoboChallenge w Rumunii.

Jak działa Melson i co go wyróżnia opisaliśmy w cyklu Badania – Innowacje – Technologie