Opublikowano: 23.03.2021 13:17

Międzynarodowy projekt na PW

Konsorcjum kierowane przez Politechnikę Warszawską otrzymało dofinansowanie w konkursie organizowanym przez międzynarodową sieć M-ERA.NET 2 wspierającą badania z obszaru nauk o materiałach oraz inżynierii materiałowej.

W ramach projektu MOGLiS: Katody do ogniw Li-S oparte na MOF@rGO powstaną wysokowydajne materiały katodowe przy użyciu nowatorskiej architektury struktur MOF@rGO. Ulepszone katody umożliwią rozwój, a potem także przemysłową produkcję akumulatorów litowo-siarkowych nowej generacji, które będą mogły zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na światowym rynku urządzeń do magazynowania energii elektrycznej na elastyczne, niedrogie i długowieczne źródła prądu o dużej gęstości energii.

Liderem i koordynatorem całego projektu jest prof. dr hab. inż. Marek Marcinek z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. W badaniach uczestniczyć będą partnerzy z Norwegii: z Norwegian University of Science and Technology (NTNU) oraz organizacji badawczej SINTEF Industry.

Więcej informacji o projekcie MOGLiS

W konkursie M-ERA.NET 2 Call 2020 złożonych zostało 236 wniosków badawczych. Finansowanie w wysokości 32,3 mln euro otrzymały 42 projekty, w tym pięć z udziałem zespołów z Polski.

Więcej informacji o konkursie ERA.NET 2 Call 2020 na stronie Narodowego Centrum Nauki