Doskonały występ studentów PW podczas Bałtyckich Bitw Robotów 2019

Zwycięskie dla studentów KNR zawody odbyły się w gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym 18 i 19 maja, fot. KNR

Aż cztery nagrody przywieźli z Gdańska zawodnicy reprezentujący Koło Naukowe Robotyków, działające przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, podczas największych zawodów robotycznych w północnej Polsce.

W rywalizacji wzięło udział dwoje naszych reprezentantów, Kornelia Łukojć i Mateusz Mróz. Mateusz Mróz zdobył trzy nagrody:

• 1 miejsce w kategorii LineFollower Standard, robot Cukiereczek
  • 2 miejsce w kategorii LineFollower Standard, robot Candy
  • 2 miejsce w kategorii LineFollower TRIO, robot Cukiereczek

Kornelia Łukojć ze swoim robotem Wisienka uplasowała się na drugim miejscu w kategorii MiniSumo. Swój pierwszy występ w kategorii MiniSumo zaliczył także robot Maksymiliana Cebuli – ANTek.

W rywalizacji LineFollower Standard roboty uczestników miały za zadanie jak najszybciej podążać za wyznaczoną czarną linią. LineFollower TRIO to nowa kategoria, na którą składają się trzy mniejsze konkurencje: klasyczny „bieg”, wspinaczka po trójwymiarowym torze oraz przemieszczanie się po torze z przeszkodami. MiniSumo to walki z robotami o wymiarach 100mm na 100mm i masie 500g, w których celem jest zepchnięcie przeciwnika z ringu. Na tę część składały się walki aż 19 robotów.

W weekend 25-26 maja zawodnicy wystąpią również podczas białostockich zawodów Eastrobo 2019, w których uczestniczyć będą także studenci zajmujący się robotem humanoidalnym Melson.