Zmieniaj z nami Mazowsze! Zapraszamy na warsztaty

Opublikowano: 30.04.2021 12:09

Plakat warsztatów design thinking

Każdy z nas ma wpływ na otaczającą rzeczywistość. Okazją, żeby podzielić się swoimi obserwacjami i pomysłami, jak ją udoskonalić, będą warsztaty Design Thinking prowadzone w ramach projektu „Społeczna odpowiedzialność nauki – od promocji po innowacje społeczne”. To wspólna inicjatywa Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Urzędu m.st. Warszawa i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Studencki Nobel 2021

Opublikowano: 29.04.2021 14:11

Zdjęcie promujące konkurs Studencki Nobel 2021

Nasi studenci w finale konkursu

Prace konserwatorskie na Placu Politechniki

Opublikowano: 29.04.2021 10:57

Zdjęcie Gmachu Głównego w czasie prac

Siedziba naszej Uczelni to nie tylko wizytówka Politechniki, ale również ważny warszawski zabytek. Trwają prace, które przywrócą świetność elementom dekoracyjnym budynku i terenu znajdującego się przed nim.

Zapraszamy na drugie webinarium „Środowiskowe skutki pandemii”

Opublikowano: 28.04.2021 21:07

Grafika przedstawiająca pandemię

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej i specjaliści spoza Uczelni opowiedzą o różnych obliczach pandemii. Wirtualne seminarium odbędzie się 12 maja 2021 roku o godz. 14.00 na platformie MS Teams.

OKOŃ – autonomiczna łódź podwodna studentów PW

Opublikowano: 28.04.2021 20:48

Wizualizacja łodzi podwodnej OKOŃ V2

Nowy projekt zespołu z Koła Naukowego Robotyków ma na swoim koncie dwie główne nagrody w ogólnopolskim Konkursie Konstrukcji Studenckich. Poznajmy OKONIA bliżej!

Introduction to Space for Engineers – zapraszamy na szkolenie

Opublikowano: 28.04.2021 16:05

Zdjęcie dwóch osób pracujących nad budową satelity

Inicjatywa skierowana jest do wszystkich inżynierów, którzy w przyszłości chcą związać swoją pracę z przemysłem kosmicznym. Szkolenie organizuje Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. we współpracy z Politechniką Warszawską.

Rusza 26. edycja Nagrody Naukowej Siemensa

Opublikowano: 28.04.2021 08:20

Grafika promująca 26. edycję konkursu o Nagrodę Naukową Siemensa

Rusza nabór zgłoszeń do 26. edycji Nagrody Naukowej Siemensa, konkursu organizowanego przez firmę Siemens Polska wspólnie z Politechniką Warszawską. Do wygrania są nagrody pieniężne o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych. Dodatkowo przewidziane jest doposażenie laboratoriów ośrodków akademickich, z których wywodzą się zwycięzcy Nagrody Naukowej Siemensa.

Politechnika Warszawska członkiem ORCID

Opublikowano: 27.04.2021 19:04

logo ORCID

Promowanie dorobku naukowego pracowników i doktorantów PW oraz spełnienie jednego z wymogów nadchodzącej ewaluacji dyscyplin naukowych – to główne cele podpisanej przez naszą Uczelnię umowy członkowskiej ORCID.

Dofinasowanie dla komercjalizacji – trwa II nabór wniosków

Opublikowano: 27.04.2021 17:02

Zdjęcie mikroskopu

Wsparcie komercjalizacji przedsięwzięć pracowników PW – to główny cel projektu w ramach Inkubatora Innowacyjności 4.0. Wnioski można składać do 14 maja 2021 roku do godz.16.00.

Politechnika Warszawska w rankingu RUR

Opublikowano: 27.04.2021 11:54

zdjęcie gmachu Politechniki

PW sklasyfikowano na 540. miejscu na świecie (awans o 11 pozycji) i trzecim w Polsce w międzynarodowym zestawieniu Round University Ranking.