Prof. Andrzej Jakubiak Złotym Inżynierem 155-lecia „Przeglądu Technicznego”

Opublikowano: 17.05.2021 11:39

Profesor Andrzej Jakubiak

Laureat 27. edycji plebiscytu „Złoty Inżynier” jest wykładowcą związanym z Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, prezesem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW, a także działaczem Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP).

Smart Festival – trwają zapisy

Opublikowano: 14.05.2021 19:17

Grafika promująca Smart Festival

Zapraszamy do wzięcia udziału w Smart City Innovation Ecosystems Festival, wydarzeniu organizowanym przez Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT. Jego celem jest zbudowanie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy środowiskami nauki, władz publicznych, biznesu i obywateli.

Istvan Nagy Award dla prof. Mariusza Malinowskiego

Opublikowano: 14.05.2021 10:26

Zdjęcie profesora Mariusza Malinowskiego, Prorektora ds. Nauki

Prof. Mariusz Malinowski, Prorektor ds. Nauki PW, został nagrodzony za wybitny wkład w rozwój zagadnień związanych ze sterowaniem w energoelektronice oraz wspieranie cyklicznych konferencji Power Electronics and Motion Control (PEMC).

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla naukowców

Opublikowano: 12.05.2021 16:46

Plakat warsztatów dla naukowców

Czym jest społeczna odpowiedzialność nauki, czy i po co przekładać wyniki prowadzonych prac badawczych na innowacje społeczne? – to pytanie, z którym coraz częściej mierzą się ludzie świata nauki. Badaczy, którzy chcą dowiedzieć się na ten temat więcej, zapraszamy na warsztaty. Ich celem jest upowszechnienie koncepcji społecznej odpowiedzialność nauki, w tym w szczególności roli naukowców w tym procesie.

Women in Tech Days

Opublikowano: 11.05.2021 18:04

Grafika promująca wydarzenie Women in Tech Days

Zapraszamy na festiwal online Fundacji Perspektywy przygotowany z myślą o kobietach, które planują lub chcą rozwijać swoją karierę w świecie nowoczesnych technologii. Właśnie trwa rejestracja na spotkania, które odbędą się 25 i 26 maja.

Trwa nabór do programu POSTDOC PW

Opublikowano: 11.05.2021 13:01

Zdjęcie osoby siedzącej przy stole i pochylonej nad zeszytem

Wzmocnienie potencjału badawczego Politechniki Warszawskiej - to główny cel programu POSTDOC PW, realizowanego w ramach projektu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza" (IDUB).

PW podczas Nocy Muzeów 2021

Opublikowano: 07.05.2021 16:11

Grafika promująca udział Politechniki Warszawskiej w Nocy Muzeów

Zapraszamy do udziału w wirtualnej edycji

Miesięcznik PW #4

Opublikowano: 07.05.2021 12:04

Grafika cyklu Miesięcznik PW

Co wydarzyło się w kwietniu na naszej Uczelni? Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji miesiąca.

Politechnika Warszawska na 24. Pikniku Naukowym

Opublikowano: 07.05.2021 09:27

Plakat 24. Pikniku Naukowego

Jak zrobić mydło… ze zużytego oleju? Czym jest zielona energia? Co wspólnego z ochroną środowiska mogą mieć roboty?  Na te i wiele innych pytań odpowiedzą naukowcy i studenci naszej Uczelni podczas Pikniku Naukowego organizowanego przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. W tym roku wydarzenie odbywa się online i trwa od 8 do 15 maja. Hasło przewodnie imprezy to „Klimat i my”.

Rekrutacja na Wydział Architektury PW

Opublikowano: 05.05.2021 16:21

Zdjęcie studentów stojących na schodach

Dziś ostatni dzień zapisów na kierunki prowadzone na Wydziale Architektury PW. Zapraszamy do odwiedzenia portalu zapisów na studia.