Politechnika Warszawska w Rankingu Milionerów

Opublikowano: 25.06.2021 11:10

Zdjęcie alegorii Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

Według rankingu przygotowanego przez firmę Pracownia Ekonomiczna 2033 sześciu absolwentów Politechniki Warszawskiej może poszczycić się majątkiem powyżej 100 mln euro. Więcej milionerów ukończyło tylko Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie (11 osób) oraz Uniwersytet Warszawski (10 osób).

Stypendia dla wybitnych młodych naukowców z PW

Opublikowano: 24.06.2021 09:19

Zdjęcie mikroskopu

Piętnaścioro badaczy z Politechniki Warszawskiej znalazło się wśród stypendystów Ministra Edukacji i Nauki. Tylko Politechnika Wrocławska może pochwalić się większą liczbą laureatów (16).

Politechniczne akcenty podczas kongresu „Executive Innovation Forum”

Opublikowano: 22.06.2021 14:59

Prof. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju PW

O gospodarce w dobie dynamicznych zmian technologicznych oraz rozwiązaniach z zakresu transformacji cyfrowej dyskutowali uczestnicy konferencji organizowanej przez Executive Club. W wydarzeniu wzięli udział reprezentanci PW.

PW w Rankingu Kierunków Studiów 2021

Opublikowano: 22.06.2021 09:00

Zdjęcie studentów PW pracujących w warsztacie

22 kierunki studiów prowadzone na naszej Uczelni znalazły się na podium rankingu przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Aż 17 z nich sklasyfikowano na pierwszym miejscu. Więcej najlepszych kierunków prowadzi tylko Uniwersytet Warszawski (23).

Politechnika Warszawska trzecią uczelnią w Polsce

Opublikowano: 22.06.2021 08:13

Zdjęcie Rektora PW prof. Krzysztofa Zaremby, Dziekanów i Prodziekanów PW z pamiątkowymi dyplomami rankingu uczelni Perspektywy 2021

Wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021

Brydżyści z PW na medal

Opublikowano: 21.06.2021 12:54

Zdjęcie kart do gry

Politechnika Warszawska zdobyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym. Złoto wywalczył Uniwersytet Warszawski, a srebro – Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Prestiżowe stypendium dla badaczki z PW

Opublikowano: 21.06.2021 10:37

Zdjęcie dr inż. Moniki Janik

Dr inż. Monika Janik z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych znalazła się w gronie najzdolniejszych młodych naukowców z Polski.

Nasz naukowiec laureatem prestiżowego programu

Opublikowano: 21.06.2021 10:20

Zdjęcie dr. inż. Tomasza Pietrzaka

Dr inż. Tomasz Pietrzak z Wydziału Chemicznego otrzymał stypendium START 2021 dla najlepszych polskich badaczy przed trzydziestką.

Nasza doktorantka wśród najzdolniejszych młodych naukowców

Opublikowano: 21.06.2021 10:15

Zdjęcie Marii Cywińskiej

Maria Cywińska z Wydziału Mechatroniki została laureatką programu START 2021, który wspiera najlepszych polskich badaczy przed trzydziestką.

Uroczyste podpisanie umowy o współpracy między PW i UW

Opublikowano: 18.06.2021 11:03

Zdjęcie Rektora PW prof. Krzysztofa Zaremby i Rektora UW prof. Alojzego Z. Nowaka podczas podpisywania umowy

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej oraz Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego połączą siły przy inicjowaniu oraz realizowaniu wspólnych projektów naukowych. To pozwoli na zwiększenie potencjału obu ośrodków.