Nieoczywista pomoc dla szyjących maseczki

Opublikowano: 13.05.2020 13:12

Szycie maseczek

Nasi pracownicy, studenci i absolwenci z wielkim zaangażowaniem włączyli się w różne inicjatywy wspierające walkę z pandemią. Okazało się, że w tej walce bardzo użyteczny może być także sprzęt, który na pierwszy rzut oka nie ma z nią wiele wspólnego.

#JestemFulbrighterem: Zuzanna Jarzyńska

Opublikowano: 08.05.2020 14:21

Zuzanna Jarzyńska

– Planuję spędzić przyszły rok, studiując Urban Design – mówi Zuzanna Jarzyńska z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, laureatka Fulbright Graduate Student Award 2020-21.

Drzwi Otwarte online

Opublikowano: 06.05.2020 13:30

Zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnych Drzwiach Otwartych Politechniki Warszawskiej (22-24 maja).

Zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnych spotkaniach!

Ogłoszenie o konkursie IDUB against COVID-19

Opublikowano: 05.05.2020 18:35

fot. freepik.com

Mając na uwadze, że Uczelnia Badawcza to nie tylko misja rozwoju naukowego, ale także działania o wymiarze odpowiedzialności społecznej i gospodarczej, w sytuacji zagrożenia wirusem SARS-CoV-2, której skutków doświadcza społeczeństwo polskie i cały świat, zdecydowaliśmy się, w ramach wspólnego działania wszystkich Centrów Badawczych POB, ogłosić konkurs na granty badawcze po nazwą IDUB against COVID-19.

Rozpoczynamy nabór wniosków do programu "Doktorat wdrożeniowy"

Opublikowano: 05.05.2020 18:08

W związku z rozpoczęciem przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego naboru w ramach IV edycji programu "Doktorat wdrożeniowy", Politechnika Warszawska ogłasza nabór aplikacji. Termin przyjmowania zgłoszeń przez Uczelnię mija 30 maja.

OKNO i naruszenie RODO – najczęściej zadawane pytania

Opublikowano: 05.05.2020 16:19

Prezentujemy listę odpowiedzi na zapytania dotyczące możliwości naruszenia ochrony danych osobowych w związku z incydentem, do którego doszło 3 maja 2020 r. na platformie administracyjnej Ośrodka Kształcenia na Odległość PW (OKNO). Prosimy o sprawdzanie aktualizacji.

Sukces konsorcjum z udziałem Wydziału Elektrycznego

Opublikowano: 05.05.2020 14:43

Przedsięwzięcie, którego liderem jest Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej (a dokładnie – Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej), zostało skierowane do finansowania w konkursie POLNOR 2019 na polsko-norweskie projekty badawcze. Co więcej, projekt ten otrzymał najwyższą ocenę w obszarze energia, transport i klimat.

Komunikat o możliwości naruszenia ochrony danych osobowych

Opublikowano: 05.05.2020 13:44

Prosimy o zapoznanie się z informacjami

Zajęcia z piątku we wtorek

Opublikowano: 05.05.2020 10:53

We wtorek 12 maja zajęcia odbędą się zgodnie z piątkowym planem zajęć.

Start-up z PW pomaga szpitalom

Opublikowano: 04.05.2020 14:12

EcoBean do tej pory znaliśmy jako spin-off z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej zajmujący się przetwarzaniem fusów z kawy w brykiet i wykorzystywaniem go jako opał. Teraz twórcy start-upu pomagają w walce z pandemią.