Zespół z PW zaangażowany w diagnostykę koronawirusa

Opublikowano: 20.05.2020 16:15

Pracownicy CEZAMAT-u i Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej postanowili pomóc specjalistom z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w walce z epidemią. Od początku maja pięć osób z naszej Uczelni pracuje w laboratorium diagnostycznym zajmującym się wykonywaniem testów na SARS-CoV2.

Projekty PW z dofinansowaniem Narodowego Centrum Nauki

Opublikowano: 20.05.2020 10:39

fot. KFF "Focus"

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów OPUS 18, PRELUDIUM 18, SONATA 15 oraz PRELUDIUM BIS 1. Kilkanaście projektów zgłoszonych przez naukowców z Politechniki Warszawskiej otrzyma dofinansowanie.

Projekty z PW w finale konkursu KOKOS

Opublikowano: 19.05.2020 14:59

Łódź podwodna OKOŃ, robot humanoidalny Melson, bolid e-MaksPower, rakieta sterowana FOK, bolid WUT-3, pojazd Orion i przekształtnik do ładowania pojazdów elektrycznych zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcji Studenckich (KOKOS). Laureatów poznamy 30 maja 2020 roku.

Nieodpłatna zdalna pomoc psychologa

Opublikowano: 18.05.2020 14:04

Z pomocy psychologa mogą skorzystać wszyscy studenci, doktoranci i pracownicy.

Na Politechnice Warszawskiej została uruchomiona nieodpłatna zdalna pomoc psychologa za pomocą Microsoft Teams oraz kontaktu telefonicznego. Z pomocy psychologa mogą skorzystać wszyscy studenci, doktoranci i pracownicy.

Nasi laureaci konkursu START 2020

Opublikowano: 14.05.2020 14:15

Czworo badawczy z Politechniki Warszawskiej znalazło się wśród najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski, którym przyznano stypendia w programie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START.

Nieoczywista pomoc dla szyjących maseczki

Opublikowano: 13.05.2020 13:12

Szycie maseczek

Nasi pracownicy, studenci i absolwenci z wielkim zaangażowaniem włączyli się w różne inicjatywy wspierające walkę z pandemią. Okazało się, że w tej walce bardzo użyteczny może być także sprzęt, który na pierwszy rzut oka nie ma z nią wiele wspólnego.

#JestemFulbrighterem: Zuzanna Jarzyńska

Opublikowano: 08.05.2020 14:21

Zuzanna Jarzyńska

– Planuję spędzić przyszły rok, studiując Urban Design – mówi Zuzanna Jarzyńska z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, laureatka Fulbright Graduate Student Award 2020-21.

Drzwi Otwarte online

Opublikowano: 06.05.2020 13:30

Zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnych Drzwiach Otwartych Politechniki Warszawskiej (22-24 maja).

Zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnych spotkaniach!

Rozpoczynamy nabór wniosków do programu "Doktorat wdrożeniowy"

Opublikowano: 05.05.2020 18:08

W związku z rozpoczęciem przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego naboru w ramach IV edycji programu "Doktorat wdrożeniowy", Politechnika Warszawska ogłasza nabór aplikacji. Termin przyjmowania zgłoszeń przez Uczelnię mija 30 maja.

OKNO i naruszenie RODO – najczęściej zadawane pytania

Opublikowano: 05.05.2020 16:19

Prezentujemy listę odpowiedzi na zapytania dotyczące możliwości naruszenia ochrony danych osobowych w związku z incydentem, do którego doszło 3 maja 2020 r. na platformie administracyjnej Ośrodka Kształcenia na Odległość PW (OKNO). Prosimy o sprawdzanie aktualizacji.