Nasze laureatki konkursu na pracę z uczenia maszynowego lub analizy danych

Opublikowano: 16.06.2020 13:09

Eliza Kaczorek z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz Aleksandra Osowska-Kurczab z Wydziału Elektrycznego zajęły drugie miejsca w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę magisterską dotyczącą uczenia maszynowego lub analizy danych. Wyróżnienie otrzymała Monika Wysoczańska z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Nagroda w konkursie Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego

Opublikowano: 16.06.2020 12:39

Paulina Dziadkiewicz z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej została laureatką konkursu Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego na najlepszą pracę magisterską z bioinformatyki obronioną w 2019 roku.

Europejski Laser Rentgenowski pod lupą badaczy z PW

Opublikowano: 15.06.2020 17:26

Zespół konstruktorów i użytkowników międzynarodowej infrastruktury badawczej o nazwie Europejski Laser Rentgenowski (European X-ray Free-Electron Laser) opublikował w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nature Photonics raport na temat pierwszych wyników działania tego urządzenia. Wśród autorów jest grupa Polaków, w tym zespół z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW kierowany przez dr. hab. inż. Krzysztofa Czubę. Obok niego współautorem jest mgr inż. Dominik Sikora.

Potwierdzony przypadek koronawirusa na PW

Opublikowano: 15.06.2020 15:10

W Politechnice Warszawskiej odnotowaliśmy pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa. Dotyczy on studenta naszej Uczelni zamieszkałego w akademiku „Żaczek”.

Studenci zagospodarowali Skwer im. Bohdana Lacherta

Opublikowano: 15.06.2020 11:40

Innowacyjne i kreatywne opracowanie zagospodarowania Skweru im. Bohdana Lacherta jako miejsca węzłowego w przestrzeni Muranowa – taki był cel konkursu studenckiego Eko-aktywne Zagospodarowanie Skweru im. Bohdana Lacherta, zorganizowanego przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej.

Stypendia m.st. Warszawy dla doktorantek i doktorantów - 2 edycja

Opublikowano: 10.06.2020 15:35

Stypendia dla doktorantów

Miasto stołeczne Warszawa uruchamia nabór do drugiej edycji programu stypendialnego m.st. Warszawy dla doktorantek i doktorantów uczelni warszawskich.

Kandydaci na Rektora Politechniki Warszawskiej

Opublikowano: 10.06.2020 11:17

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

5 czerwca 2020 r. Rada Uczelni oraz grupa 13 członków Senatu Politechniki Warszawskiej wskazała kandydatów na stanowisko Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024.

Rozwój europejskiego przemysłu bateryjnego nabiera tempa

Opublikowano: 10.06.2020 09:55

9 czerwca 2020 r. władze dwóch wiodących uczelni, Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego, podpisały porozumienie o współpracy z ENERIS PolBatt, członkiem europejskiego programu Important Projects of Common European Interest on Batteries.

GKP Aero – innowacyjny spin-off Politechniki Warszawskiej na lotnisku w Przasnyszu

Opublikowano: 09.06.2020 17:53

GKP Aero stworzyli pracownicy Wydziału MEiL PW.

Grupa naukowców z PW założyła start-up mający na celu komercjalizację innowacji z zakresu inżynierii lotniczej. To rezultat uczelnianych inwestycji w powiecie przasnyskim.

Zajęcia z piątku w poniedziałek

Opublikowano: 09.06.2020 15:33

W poniedziałek 15 czerwca 2020 r. zajęcia odbędą się zgodnie z planem piątkowym.