Wyróżnienia dla PW w konkursie „Technicus 2021”

Opublikowano: 01.07.2021 14:13

Okładki książek wyróżnionych w konkursie "Technicus 2021"

Jury ogólnopolskiego konkursu na najlepszą książkę techniczną oraz na najlepszy poradnik techniczny doceniło dwie publikacje z Politechniki Warszawskiej.

Współpraca Politechniki Warszawskiej z CERN-em

Opublikowano: 01.07.2021 13:06

Zdjęcie detektora ALICE

1 lipca 2021 roku mija dokładnie 30 lat, od kiedy Polska jest pełnoprawnym członkiem CERN-u – europejskiej organizacji naukowej zajmującej się badaniem materii. Ważny wkład w prace ośrodka mieli i mają naukowcy z naszej Uczelni.

Studenckie wsparcie dla rozwoju turystyki kosmicznej

Opublikowano: 01.07.2021 12:11

Zdjęcie zespołu z Innspace odpowiedzialnego za nagrodzony projekt

Zespół Innspace tworzony m.in. przez naszego studenta wziął udział w finale międzynarodowych zawodów Student Aerospace Challenge. Za swoją pracę dotyczącą ochrony przeciwradiacyjnej pasażerów samolotu suborbitalnego otrzymał Suborbital Day Special Prize.

Rekrutacja do Szkół Doktorskich PW

Opublikowano: 01.07.2021 08:19

Zdjęcie studentów PW

Rozwijaj swoją naukową karierę na Politechnice Warszawskiej! To ostatnie dni na rejestrację w systemie IRK!

Odsłonięto popiersie prof. Czesława Witolda Krassowskiego

Opublikowano: 30.06.2021 13:32

Popiersie prof. Czesława Witolda Krassowskiego

Do pamiątek – dzieł sztuki i lapidarium reliktów architektury – gromadzonych w ogrodzie wewnętrznego dziedzińca Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej dołączył rzeźbiarski portret prof. Czesława Witolda Krassowskiego (1917-1985). Popiersie odsłonięto podczas kameralnej uroczystości zorganizowanej 29 czerwca, podczas której obecni byli m.in. dawni studenci profesora i przyjaciele z braci akademickiej.

Nagroda w konkursie „Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności”

Opublikowano: 30.06.2021 13:26

Zdjęcie radaru zamontowanego na przyczepie

Demonstrator radaru szumowego krótkiego zasięgu SZURAD zajął drugie miejsce w konkursie organizowanym przez portal-mundurowy.pl.

Kraina miodem płynąca – miejska pasieka na PW

Opublikowano: 29.06.2021 14:03

Dr inż. Łukasz Boruc podczas zakładania pasieki na terenie CEZAMAT-u.

Na terenie Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT pojawiły się trzy ule, które mają wspomagać pszczelą populację. Uczelniana pasieka mogła powstać dzięki projektowi zgłoszonemu do Budżetu Partycypacyjnego PW.

Bezpłatne warsztaty z zakresu UX dla studentów PW

Opublikowano: 28.06.2021 16:11

Grafika promująca szkolenie

Dział Wsparcia Edukacji CZIiTT PW zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej zarejestrowanych na jednym z czterech ostatnich semestrów studiów I lub II stopnia do udziału w bezpłatnym szkoleniu online w zakresie badań User Experience.

Eureka! Kryptograficzny koncept badaczy z PW nagrodzony

Opublikowano: 26.06.2021 11:57

Grafika symbolizująca kryptografię

W konkursie Dziennika Gazety Prawnej „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki” pomysł duetu badaczy z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych – generator fizycznie niekopiowalnych kluczy kryptograficznych – zajął trzecie miejsce.

Akademickie wicemistrzostwo Polski w aerobiku sportowym

Opublikowano: 25.06.2021 13:38

Zdjęcie najlepszych zespołów AMP w Aerobiku Sportowym

Zawodniczki z Politechniki Warszawskiej zdobyły srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii Team. Złoto wywalczyły reprezentantki AWF Katowice, a brąz -Politechniki Gdańskiej.