Duże zainteresowanie konkursami Centrów Badawczych POB

Opublikowano: 17.06.2020 12:35

W pierwszych konkursach Centrów Badawczych POB złożono 260 wniosków, fot. BPI

Głównym celem projektu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza (IDUB) jest transformacja Politechniki Warszawskiej w kierunku uczelni europejskiego formatu, rozpoznawalnej międzynarodowo, wnoszącej dużo większy niż obecnie wkład w światową naukę. Temu służyć ma integracja badań w 7 priorytetowych obszarach badawczych (POB) i powołanie sieci Centrów Badawczych POB.

Trwa nabór do programu Certificate in Business for Engineers

Opublikowano: 16.06.2020 16:11

Rekrutacja do programu Certificate in Business for Engineers trwa do 30 czerwca.

Studenci czterech ostatnich semestrów studiów stacjonarnych I i II stopnia na Politechnice Warszawskiej zainteresowani rozwojem kompetencji menedżerskich, personalnych i społecznych mogą wziąć udział w drugiej edycji programu CBE prowadzonego przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej. Zapisy potrwają do końca czerwca.

Doceńmy wodę na nowo

Opublikowano: 16.06.2020 15:10

Czy susza to zjawisko jednorodne? O tym opowiedzieli naukowcy z Wydziału IBHiIŚ PW, fot. elizabeth lies/Unsplash

Susza to, obok pandemii, chyba najczęściej wypowiadane słowo kilku ostatnich miesięcy. Choć kilkanaście razy dziennie odkręcamy kurek z wodą i przyzwyczailiśmy się do tego, że mamy do niej nieograniczony dostęp, to powinniśmy zdawać sobie sprawę, że problem jej niedoboru nie dotyczy tylko dalekich, gorących zakątków świata. O różnych obliczach suszy opowiedzieli nam specjaliści z Katedry Ochrony i Kształtowania Środowiska Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW.

Zebranie przedwyborcze z kandydatami na Rektora

Opublikowano: 16.06.2020 13:20

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Uczelniana Komisja Wyborcza informuje, że 23 czerwca 2020 r. odbędzie się zebranie przedwyborcze z kandydatami na Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024.

Nasze laureatki konkursu na pracę z uczenia maszynowego lub analizy danych

Opublikowano: 16.06.2020 13:09

Eliza Kaczorek z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz Aleksandra Osowska-Kurczab z Wydziału Elektrycznego zajęły drugie miejsca w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę magisterską dotyczącą uczenia maszynowego lub analizy danych. Wyróżnienie otrzymała Monika Wysoczańska z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Nagroda w konkursie Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego

Opublikowano: 16.06.2020 12:39

Paulina Dziadkiewicz z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej została laureatką konkursu Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego na najlepszą pracę magisterską z bioinformatyki obronioną w 2019 roku.

Europejski Laser Rentgenowski pod lupą badaczy z PW

Opublikowano: 15.06.2020 17:26

Zespół konstruktorów i użytkowników międzynarodowej infrastruktury badawczej o nazwie Europejski Laser Rentgenowski (European X-ray Free-Electron Laser) opublikował w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nature Photonics raport na temat pierwszych wyników działania tego urządzenia. Wśród autorów jest grupa Polaków, w tym zespół z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW kierowany przez dr. hab. inż. Krzysztofa Czubę. Obok niego współautorem jest mgr inż. Dominik Sikora.

Potwierdzony przypadek koronawirusa na PW

Opublikowano: 15.06.2020 15:10

W Politechnice Warszawskiej odnotowaliśmy pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa. Dotyczy on studenta naszej Uczelni zamieszkałego w akademiku „Żaczek”.

Studenci zagospodarowali Skwer im. Bohdana Lacherta

Opublikowano: 15.06.2020 11:40

Innowacyjne i kreatywne opracowanie zagospodarowania Skweru im. Bohdana Lacherta jako miejsca węzłowego w przestrzeni Muranowa – taki był cel konkursu studenckiego Eko-aktywne Zagospodarowanie Skweru im. Bohdana Lacherta, zorganizowanego przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej.

Stypendia m.st. Warszawy dla doktorantek i doktorantów - 2 edycja

Opublikowano: 10.06.2020 15:35

Stypendia dla doktorantów

Miasto stołeczne Warszawa uruchamia nabór do drugiej edycji programu stypendialnego m.st. Warszawy dla doktorantek i doktorantów uczelni warszawskich.