Program Stażowy "Energia dla przyszłości" V edycja

Opublikowano: 28.04.2020 18:14

Logo programu stażowego "Energia dla przyszłości".

Ministerstwo Klimatu, we współpracy ze spółkami energetycznymi: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. organizuje piątą edycję Programu Stażowego „Energia dla Przyszłości”, który jest skierowany do studentów i absolwentów wybranych wydziałów piętnastu najlepszych polskich uczelni technicznych według rankingu Perspektywy 2019.

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia

Opublikowano: 28.04.2020 15:40

W związku z ogłoszeniem przez Centralną Komisję Egzaminacyjną harmonogramu egzaminów maturalnych w roku 2020 informujemy, że zapisy internetowe na studia stacjonarne I stopnia w Politechnice Warszawskiej zostaną otwarte od 1 czerwca (kierunek Architektura) oraz 1 lipca (pozostałe kierunki), a przewidywane zakończenie akcji przyjęć na te studia to koniec sierpnia 2020 r.

PW online

Opublikowano: 24.04.2020 15:29

Grafika "Wejdź do świata PW"

Wirtualne wydarzenia skierowane do kandydatów na studia

Wirtualny festiwal Women in Tech Days

Opublikowano: 24.04.2020 14:58

Women in Tech Days

Women in Tech Days to nowy segment programu IT for SHE organizowanego przez Perspektywy, adresowany do studentek i doktorantek kierunków technicznych i ścisłych. Jego celem jest dostarczenie najnowszej i wysokiej jakości wiedzy z zakresu nowych technologii, zachęcenie do kształtowania umiejętności miękkich, a także organizacja spotkań z mentorami.

Wyjątkowa makieta kolejowa

Opublikowano: 24.04.2020 11:55

Fragment makiety kolejowej na Wydziale Transportu PW, fot. IntermodalNews

Zajmuje powierzchnię równą średniej wielkości kawalerce i składa się z aż 150 metrów torów, 120 rozjazdów i 320 semaforów. To jednak nie wszystko. Jakie funkcjonalności kryje w sobie nowa nowa makieta kolejowa znajdująca się w jednej z pracowni Wydziału Transportu PW?

Studenci Politechniki Warszawskiej z wyróżnieniem za projekt biblioteki w Nowym Jorku

Opublikowano: 22.04.2020 12:17

Praca konkursowa studentów PW.

Kinga Batte, Weronika Urban i Kacper Kozak, studenci Wydziału Architektury PW otrzymali wyróżnienie w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Switch Competitions. Zadaniem było wykonanie projektu pawilonu-biblioteki w nowojorskim Central Parku.

Zajęcia z piątku w środę

Opublikowano: 22.04.2020 11:40

Gmach Politechniki Warszawskiej

W semestrze letnim, 29.04.2020 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek.

Pierwszy konkurs na granty badawcze CyberiADa-1

Opublikowano: 21.04.2020 16:30

Ogłaszamy konkurs na granty badawcze CyberiADa-1 oferowane przez Centrum Badawcze POB Cyberbezpieczeństwo i analiza danych (Centrum POB-CyberAD).

Ważny krok w badaniach różnicy między materią i antymaterią we wszechświecie

Opublikowano: 21.04.2020 14:53

Wnętrze detektora Super-Kamiokande wypełnione superczystą wodą

Międzynarodowy eksperyment fizyki neutrin T2K (Tokai to Kamiokande) opublikował w prestiżowym czasopiśmie naukowym „Nature” [1] wnioski z wyników swoich badań. Wśród autorów jest duża grupa Polaków, w tym członkowie zespołu z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, kierowanego przez prof. Krzysztofa Zarembę. Obok niego współautorami są: dr Robert Kurjata, dr Andrzej Rychter i mgr Marcin Ziembicki.

Pierwszy konkurs na granty badawcze FWEiTE-1

Opublikowano: 17.04.2020 13:54

Ogłaszamy konkurs na granty badawcze IDUB-POB-FWEiTE-1 w ramach Centrum Badawczego POB Fizyka Wysokich Energii i Techniki Eksperymentu (w skrócie: POB HEP).