Start-up z PW pomaga szpitalom

Opublikowano: 04.05.2020 14:12

EcoBean do tej pory znaliśmy jako spin-off z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej zajmujący się przetwarzaniem fusów z kawy w brykiet i wykorzystywaniem go jako opał. Teraz twórcy start-upu pomagają w walce z pandemią.

#PWdrukuje Przyłbice dla medyków od Koła Naukowego Robotyków

Opublikowano: 04.05.2020 13:17

Przyłbica wydrukowana przez KNR

Nasi studenci wydrukowali ok. 100 przyłbic i przekazali już część z nich Samorządowi Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego reprezentanci dbają, by trafiły do osób, które potrzebują takiej ochrony w czasach pandemii – to ważne dla skutecznego i bezpiecznego opiekowania się pacjentami.

Pierwsze zdalne obrony prac dyplomowych na Politechnice Warszawskiej

Opublikowano: 04.05.2020 10:55

Od ponad miesiąca zajęcia na naszej Uczelni odbywają się zdalnie. O krok dalej w takiej formie kształcenia i oceniania jego efektów poszedł Wydział Elektryczny – 22 kwietnia 2020 roku przy pomocy środków komunikacji elektronicznej zorganizowano tam trzy egzaminy dyplomowe. To pierwsze w czasach pandemii zdalne obrony na PW.

Uczelnia w dobie pandemii – przesłanie Rektora PW prof. Jana Szmidta

Opublikowano: 30.04.2020 15:54

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt

Zapraszamy do obejrzenia nagrania skierowanego do całej wspólnoty akademickiej.

Czy maseczki chronią przed koronawirusem?

Opublikowano: 30.04.2020 15:41

Od 16 kwietnia mamy obowiązek zasłaniać usta i nos w miejscach publicznych. Możemy do tego wykorzystać maseczki albo części garderoby (np. szaliki czy chustki). Jak działają maseczki? Przed czym chronią, a przed czym nie? Co wpływa na ich całkowitą sprawność? O czym powinniśmy pamiętać podczas ich używania?

Projekt z udziałem PW z dofinansowaniem w konkursie GRIEG

Opublikowano: 30.04.2020 12:23

Wśród 28 propozycji skierowanych do finansowania w konkursie na polsko-norweskie projekty badawcze znalazł się pomysł, w którym będzie uczestniczyć Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Kolejny krok we współpracy pomiędzy Siecią Badawczą Łukasiewicz a Politechniką Warszawską

Opublikowano: 29.04.2020 14:59

fot. unsplash.com

Wspólna realizacja projektów dla biznesu, współpraca przy tworzeniu strategii dotyczących badań, innowacji i edukacji oraz podnoszenie kwalifikacji naukowców Łukasiewicza, studentów i kadry naukowej Uczelni to główne założenia porozumienia o współpracy badawczo-dydaktycznej podpisanego pomiędzy Siecią Badawczą Łukasiewicz a Politechniką Warszawską.

Wyniki głosowania w drugiej edycji Budżetu Partycypacyjnego PW

Opublikowano: 29.04.2020 13:11

Budżet Partycypacyjny PW - wyniki

Za nami już druga edycja Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej.

Akcja kwaterunkowa na rok akademicki 2020/2021

Opublikowano: 29.04.2020 12:26

Logo

Od 1 do 22 maja włącznie obecni studenci, w tym obcokrajowcy, oraz doktoranci mogą składać wnioski dotyczące zakwaterowania w akademikach.

Politechnika Warszawska w Round University Ranking

Opublikowano: 29.04.2020 10:22

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

PW sklasyfikowano na 551. miejscu na świecie (awans o 40 pozycji) i trzecim w Polsce w międzynarodowym zestawieniu Round University Ranking.