Ostatni dzień rekrutacji na studia na PW w Płocku

Opublikowano: 07.07.2021 08:40

Zdjęcie studentów Filii PW w Płocku

Chcesz studiować na Politechnice Warszawskiej? Dobrze się składa! Jeszcze do 14 lipca trwają zapisy na studia stacjonarne I stopnia w naszej Filii w Płocku.

Naukowiec z PW współautorem raportu o zasobach wodnych w Polsce

Opublikowano: 06.07.2021 09:16

Zdjęcie łodzi i jeziora

Stale pogarszająca się jakość jest głównym problemem związanym z wodą w naszym kraju – to podstawowy wniosek płynący z opracowania stworzonego m.in. przez dr. Tomasza Tyca z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

Jak tam trafić? Zapraszamy do udziału w badaniu

Opublikowano: 06.07.2021 09:01

Grafika informująca o ankiecie

Chcemy się dowiedzieć, jak osoby odwiedzające Politechnikę Warszawską odnajdują się w przestrzeni naszej Uczelni i zdiagnozować problemy związane z oznakowaniem, dostępnością budynków oraz terenów na PW, zwłaszcza dla ludzi z niepełnosprawnościami. Dlatego zachęcamy do udziału w anonimowej ankiety.

Naukowiec z PW w Radzie ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych

Opublikowano: 05.07.2021 10:54

Zdjęcie ekspertów z Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych

Prof. dr hab. inż. Mirosław Parol z Wydziału Elektrycznego PW został powołany do Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych. Pierwsze posiedzenie nowej grupy eksperckiej działającej przy Prezydencie RP odbyło się 30 czerwca 2021 r.

Wyróżnienia dla PW w konkursie „Technicus 2021”

Opublikowano: 01.07.2021 14:13

Okładki książek wyróżnionych w konkursie "Technicus 2021"

Jury ogólnopolskiego konkursu na najlepszą książkę techniczną oraz na najlepszy poradnik techniczny doceniło dwie publikacje z Politechniki Warszawskiej.

Współpraca Politechniki Warszawskiej z CERN-em

Opublikowano: 01.07.2021 13:06

Zdjęcie detektora ALICE

1 lipca 2021 roku mija dokładnie 30 lat, od kiedy Polska jest pełnoprawnym członkiem CERN-u – europejskiej organizacji naukowej zajmującej się badaniem materii. Ważny wkład w prace ośrodka mieli i mają naukowcy z naszej Uczelni.

Studenckie wsparcie dla rozwoju turystyki kosmicznej

Opublikowano: 01.07.2021 12:11

Zdjęcie zespołu z Innspace odpowiedzialnego za nagrodzony projekt

Zespół Innspace tworzony m.in. przez naszego studenta wziął udział w finale międzynarodowych zawodów Student Aerospace Challenge. Za swoją pracę dotyczącą ochrony przeciwradiacyjnej pasażerów samolotu suborbitalnego otrzymał Suborbital Day Special Prize.

Rekrutacja do Szkół Doktorskich PW

Opublikowano: 01.07.2021 08:19

Zdjęcie studentów PW

Rozwijaj swoją naukową karierę na Politechnice Warszawskiej! Od 1 lipca do 15 sierpnia trwa rejestracja kandydatów do Szkół Doktorskich.

Odsłonięto popiersie prof. Czesława Witolda Krassowskiego

Opublikowano: 30.06.2021 13:32

Popiersie prof. Czesława Witolda Krassowskiego

Do pamiątek – dzieł sztuki i lapidarium reliktów architektury – gromadzonych w ogrodzie wewnętrznego dziedzińca Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej dołączył rzeźbiarski portret prof. Czesława Witolda Krassowskiego (1917-1985). Popiersie odsłonięto podczas kameralnej uroczystości zorganizowanej 29 czerwca, podczas której obecni byli m.in. dawni studenci profesora i przyjaciele z braci akademickiej.

Nagroda w konkursie „Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności”

Opublikowano: 30.06.2021 13:26

Zdjęcie radaru zamontowanego na przyczepie

Demonstrator radaru szumowego krótkiego zasięgu SZURAD zajął drugie miejsce w konkursie organizowanym przez portal-mundurowy.pl.