Poznaliśmy wyniki I tury rekrutacji w Warszawie

Opublikowano: 12.07.2019 13:10

Dokumenty należy składać na wydziałach.

Sprawdź listy przyjętych i dowiedz się, gdzie złożyć dokumenty

Komunikat Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych z dnia 11.07.2019 r.

Opublikowano: 11.07.2019 17:42

Osoby umieszczone na listach kandydatów zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów w I turze rekrutacji w Warszawie są wzywane do złożenia wymaganych dokumentów od dnia 12 lipca (piątek) do dnia 17 lipca (środa). Zapisy na studia stacjonarne I stopnia w PW Filii w Płocku trwają do 15 lipca 2019 r.

Na PW trwa XXXII Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków

Opublikowano: 10.07.2019 11:57

International Young Physicists’ Tournament to jedne z największych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych mistrzostw  w fizyce dla uczniów szkół średnich.

Uzdolnieni licealiści z kilkudziesięciu krajów rywalizują ze sobą w ramach International Young Physicists’ Tournament 2019 (IYPT), czyli drużynowych zawodów, których uczestnicy w kreatywny sposób rozwiązują zaprezentowane problemy z dziedziny fizyki. Gospodarzem tegorocznej edycji wydarzenia jest Politechnika Warszawska.

Laureaci Diamentowego Grantu z PW

Opublikowano: 09.07.2019 08:59

Mikołaj Więckowski z Wydziału Chemicznego, Jerzy Cuper z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz Piotr Tobiasz z Wydziału Chemicznego zostali laureatami Diamentowego Grantu 2019. To ósma edycja programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którego celem jest wsparcie studentów prowadzących badania naukowe.

Grafenowa ochrona przed promieniowaniem podczerwonym

Opublikowano: 08.07.2019 15:43

Po lewej: obraz mikroskopowy płatków tlenku grafenu, po prawej: obraz mikroskopowy płatków zredukowanego tlenku grafenu pokrytego nanocząstkami tlenku żelaza

Naukowcy z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej wykorzystują tlenek grafenu i związki grafenopochodne do opracowania nowych materiałów zabezpieczających przed promieniowaniem podczerwonym. Projekt IR-GRAPH realizowali ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Zdobądź dyplom PW w Płocku!

Opublikowano: 08.07.2019 13:18

Gmach Filii PW w Płocku

Do 15 lipca trwa rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. W ofercie znajduje się pięć kierunków: inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, technologia chemiczna i budownictwo (studia inżynierskie) oraz ekonomia (studia licencjackie).

Zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej – nowość w ofercie Wydziału Zarządzania PW

Opublikowano: 05.07.2019 17:29

Zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej to nowość w ofercie Wydziału Zarządzania, fot. pexels.com

Infrastruktura krytyczna to szereg systemów, m.in. teleinformatycznych, transportowych, energetycznych, mających kluczowe znaczenie dla sprawnego funkcjonowania i bezpieczeństwa państwa oraz społeczeństwa. Osoby dbające o jej kondycję powinny być wszechstronnie wykształcone. Interdyscyplinarne studia przygotowujące do tego zadania oferuje Wydział Zarządzania PW.

Matematyka i analiza danych – nowość w ofercie Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW

Opublikowano: 05.07.2019 16:43

Specjaliści zajmujący się zaawansowaną analizą danych są jednymi z najbardziej poszukiwanych na rynku. Kształcić ich będzie Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW w ramach kierunku Matematyka i analiza danych, fot. Christina Morillo/pexel.com

Zasoby danych wytwarzane w skali globalnej rosną z dnia na dzień. Stanowią one bezcenne źródło informacji dla sektora prywatnego i publicznego, które dzięki nim mogą wydajniej funkcjonować. Aby jednak było to możliwe, potrzebni są specjaliści umiejętnie selekcjonujący, przetwarzający i analizujący dane. Takich fachowców od nowego roku akademickiego kształcić będzie Wydział MiNI PW.

Elektromobilność – nowy kierunek w ofercie Wydziału Elektrycznego PW

Opublikowano: 04.07.2019 16:09

Kierunek elektromobilność to nowość w ofercie Wydziału Elektrycznego PW, fot. mohamed_hasan, pixabay.com

Choć elektromobilność ma ponad stuletnią historię, to prawdziwe odrodzenie przeżywa właśnie teraz. Temat elektrycznych samochodów, statków, samolotów, a nawet hulajnóg jest często dyskutowany nie tylko wśród zwykłych pasjonatów transportu, ale także w świecie nauki. Do pogłębionych studiów nad tym fascynującym zagadnieniem zapraszamy tegorocznych kandydatów na studia.

Elektromobilność – nowy kierunek w ofercie Wydziału Elektrycznego PW

Opublikowano: 04.07.2019 16:09