Zerówki 2018

Wakacyjne obozy integracyjne to świetna okazja do nawiązania pierwszych, studenckich znajomości.

Wyjazdy integracyjne dla nowoprzyjętych studentów PW

Nagroda "Best poster award" dla Wydziału IChiP PW

fot. KFF "Focus"

Podczas Międzynarodowej Konferencji NanoTech Poland, która odbyła się w Poznaniu na początku czerwca 2018 r., Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej otrzymał główną nagrodę za plakat pt. "Solution Blow Spun Poly-L-Lactic Acid/Ceramic Fibrous Composites".

Wygrana studentów PW w International Autonomous Robot Racing Challenge 2018

Studenci z Koła Naukowego Robotyków KNR, działającego przy Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej zdobyli pierwsze miejsce w tegorocznej edycji międzynarodowych zawodów pojazdów autonomicznych International Autonomous Robot Racing Challenge 2018, które odbyły się 13 i 14 lipca 2018 r. w Toronto.

Znamy wyniki I tury rekrutacji w Warszawie

Studenci PW przed Gmachem Głównym

Sprawdź listy przyjętych i sprawdź, gdzie złożyć dokumenty

Komunikat Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych z dnia 11.07.2018 r.

Studentka Politechniki Warszawskiej z indeksem

Osoby umieszczone na listach kandydatów zakwalifikowanych na studia w I turze rekrutacji w Warszawoe są wzywane do złożenia wymaganych dokumentów od dnia 12 lipca (czwartek) do dnia 17 lipca (wtorek). Zapisy na studia stacjonarne I stopnia w PW Filii w Płocku trwają do 13 lipca 2018 r.

Jak wygląda życie w akademiku PW? - nowy wpis na blogu

Tysiące wydanych kluczy, kołder i pościeli. Tak właśnie wygląda akcja „kwaterunek”, fot. BPI

Chociaż do rozpoczęcia roku akademickiego zostało sporo czasu, to dla osób rozpoczynających dopiero przygodę z Politechniką Warszawską jest to odpowiedni czas, aby pomyśleć o tym, gdzie będą mieszkać podczas studiów.

Stypendium ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2018/2019

Na studentów, którzy mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe czeka możliwość ubiegania się o Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wyróżnienie dla studenta PW w konkursie na Doroczną Nagrodę BDA-SARP

W dniach 28 czerwca – 1 lipca 2018 r. w Berlinie odbył się finał konkursu na Doroczną Polsko-Niemiecką Nagrodę Integracyjną BDA-SARP. Decyzją jury, jedno z dwóch finałowych wyróżnień otrzymał student Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Mikołaj Gomółka.

Prof. Zbigniew Kledyński prezesem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa

Fot. Polska Izba Inżynierów Budownictwa

Podczas obrad XVII Krajowego Zjazdu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa na prezesa PIIB został wybrany prof. dr hab. inż. Zbigniew Franciszek Kledyński.

Studenci PW zwycięzcami w maratonie City Coders Hackathon

Aplikacja „Płockostan” służąca monitorowaniu stanu zanieczyszczenia powietrza, zdobyła pierwsze miejsce w tegorocznym maratonie programistów City Coders Hackathon Płock, który odbył się 16 i 17 czerwca 2018 r. Autorami zwycięskiego projektu są studenci  z Politechniki Warszawskiej.