Zapraszamy na Festiwal Nauki Małego Człowieka

Festiwal Małego Człowieka jest częścią 22. Festiwalu Nauki w Warszawie.

Tegoroczny Festiwal Nauki Małego Człowieka będzie już 11. edycją tego politechnicznego wydarzenia skierowanego do najmłodszych. W sobotę i niedzielę, 29-30 września 2018 r., w godz. 10-16 na Wydziałach Fizyki oraz Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, oraz na kampusie centralnym, na dzieci będzie czekało wiele atrakcji.

Politechnika Warszawska na Festiwalu Nauki

Politechnika Warszawska po raz kolejny dołącza do Festiwalu Nauki, fot. KFF Focus

Zapraszamy od 21 do 30 września

Politechnika Warszawska w europejskim flagowym projekcie grafenowym

Dr inż. Włodzimierz Strupiński i dr hab. inż. Mariusz Zdrojek, prof. PW

Politechnika Warszawska, reprezentowana przez Wydział Fizyki, jako jedyna polska uczelnia dołączyła do flagowego projektu Unii Europejskiej - Projektu Grafenowego - realizowanego w ramach programu „Nowe Technologie i Technologie Przyszłości” (FET).

Warszawski Salon Maturzystów 2018

Warszawski Salon Maturzystów 2018, fot. BPI

Dziękujemy, że byliście z nami!

Wystawa: Polskie osiągnięcia lotnicze w 100-lecie Odzyskania Niepodległości „Per aspera ad astra”

Jeden z eksponatów wystawy: legendarny polski myśliwiec PZL P.11c, fot. nadesłane

Przekrój najciekawszych polskich konstrukcji oraz osiągnięć polskiego lotnictwa i kosmonautyki – Politechnika Warszawska zaprasza 22-23 października 2018 roku na wystawę w Gmachu Głównym, gdzie m.in. będzie można zobaczyć jedyną sztukę legendarnego polskiego myśliwca - PZL P.11c oraz unikalny w świecie, pierwszy polski motoszybowiec z napędem elektrycznym AOS-71.

Rekrutacja uzupełniająca na bezpłatny kurs jęz. angielskiego dla studentów

Studium Języków Obcych Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w kursach skierowanych do studentów zainteresowanych podnoszeniem swoich kompetencji w zakresie znajomości języka angielskiego. Rekrutacja trwa do 3 października 2018 r.

KNA MelAvio na międzynarodowych zawodach

Studenci KNA Melavio podczas wygranych zawodów dronów i robotów jeżdżących - IAV Cup 2018, fot. FB KNA Melavio

UAV Challenge Medical Express to rozgrywające się co dwa lata zawody, w którym biorą udział najlepsze zespoły akademickie z całego świata oraz zespoły profesjonalistów, które zajmują się budową maszyn bezzałogowych. Podczas tegorocznego turnieju, 24 – 28 września 2018 r., Politechnikę Warszawską reprezentować będą studenci z Koła Naukowego Awioniki MelAvio, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Queensland oraz Australijski Instytut Badań i Rozwoju.

Zostań Popularyzatorem Nauki!

Popularyzator Nauki jest organizowany od 2005 r.

Trwa 14. edycja konkursu Popularyzator Nauki, nagradzającego osoby, zespoły, media oraz instytucje popularyzujące naukę. Zgłoszenia przyjmowane są do połowy października.

Warszawski Salon Maturzystów 2018

Zapraszamy na PW!

Zapraszamy na PW!

Student PW z tytułem Wicemistrza Polski na Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów

Fot.: FB KNL

Piotr Kujawa - student na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz członek Koła Naukowego Lotników, działającego przy tym wydziale, zdobył drugie miejsce podczas 46. Szybowcowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lesznie.