Informacja dla kandydatów na studia doktoranckie

Od dnia 4 czerwca 2018 r.  do 31 sierpnia 2018 r.  będzie prowadzona rejestracja kandydatów na studia doktoranckie rozpoczynające się od semestru zimowego 2018/2019.

Politechniczna reprezentacja na 22. Pikniku Naukowym

Wśród wystawców na Pikniku będzie można spotkać również Koła Naukowe i Wydziały Politechniki Warszawskiej, fot. BPI

Polskie Radio we współpracy z Centrum Nauki Kopernik już po raz 22 organizuje Piknik Naukowy, którego najbliższa edycja odbędzie się w sobotę 9 czerwca w godzinach 11.00-20.00. Wśród prawie 200 wystawców, znajdą się również Koła Naukowe i Wydziały Politechniki Warszawskiej.

Jak łączyć pracę z nauką? – przed nami kolejne wydarzenie z cyklu Babskie Spotkania

Studia, ah studia… We wspomnieniach i opowieściach wielu jawią się jako nieustający czas imprez, atrakcji i niczym niezakłóconej zabawy. Otrzęsiny, długie wakacje, nieobowiązkowe wykłady, coroczne Juwenalia, nocne posiadówki w akademiku… A gdzie czas na pracę? O tym jak go znaleźć opowiedzą specjalistki w tej dziedzinie podczas Babskiego Spotkania już 6 czerwca 2018 r.

Studenci PW wiedzą jak nie marnować żywności

Każdego roku w Polsce marnuje się 9 mln ton żywności. Studenci z Politechniki Warszawskiej postanowili coś z tym zrobić. Ich pomysł na rozwiązanie problemu został doceniony i uzyskał grant Tesco Polska w ramach konkursu „Tesco Poland food waste reduction challenge”.

Medale PW w AMP w Aerobiku Sportowym

Medaliści AMP w Aerobiku Sportowym w rywalizacji par

Dwa srebrne i trzy brązowe medale wśród wszystkich typów uczelni - to dorobek naszych zawodników w Akademickich Mistrzostwach Polski w Aerobiku Sportowym. Politechnika Warszawska zdominowała do tego rywalizację wśród uczelni technicznych.

XXIII Konkurs o Nagrodę Siemensa rozstrzygnięty

Nagrody zostaną wręczone dnia 18 czerwca 2018 r.

Jury XXIII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa oraz VIII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów Automatyki i Robotyki, a także II edycji Konkursu dla Absolwentów Elektroenergetyki, wybrało zwycięzców w każdej z kategorii.

„Dzień i Noc PW” za nami

Dzieci świetnie bawiły się podczas pokazu ogromnych baniek mydlanych, fot. BPI

Pasjonujące wykłady, interesujące warsztaty, piękna architektura i wiele innych atrakcji czekało na Politechnice na dużych i małych podczas Dnia i Nocy PW.

Dwa zespoły z PW wystartują w zawodach Shell Eco-marathon Europe

Studenci wraz ze swoimi pojazdami: Orionem i Kropelką 2.0

Udział naszych studentów w Shell Eco-marathonie to już tradycja. Tym razem w Parku Olimpijskim Królowej Elżbiety w Londynie zobaczymy aż dwie konstrukcje z Politechniki Warszawskiej, obie zbudowane przez członków Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa.

Seminarium naukowe „Patriotyzm i niepodległość – dar czy wyzwania”

Na początku czerwca na Politechnice Warszawskiej odbędzie się spotkanie, którego gościem specjalnym będzie prof. Jan Żaryn, Senator RP. To już kolejne wydarzenie będące częścią uczelnianych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Studenci PW zbudowali silnik rakietowy na paliwo ciekłe

Silnik na paliwo ciekłe w trakcie testów

Rozwiązanie opracowali członkowie Koła Naukowego Napędów MELprop, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. – To pierwszy taki silnik na Politechnice Warszawskiej i jeden z pierwszych w Polsce – zaznacza Aleksander Gorgeri, główny konstruktor.