Przyszłość przemysłu bateryjnego

Opublikowano: 21.05.2020 12:41

Naukowcy z zespołu joniki polimerów (PIRG) prof. Władysława Wieczorka

Nagrodę Nobla z chemii w 2019 roku przyznano za stworzenie i rozwój baterii litowo-jonowych. To zwiększyło zainteresowanie tym tematem oraz wpłynęło na przyspieszenie badań, także na Politechnice Warszawskiej. W jakie projekty bateryjne zaangażowani są specjaliści z naszego Wydziału Chemicznego?

Zespół z PW zaangażowany w diagnostykę koronawirusa

Opublikowano: 20.05.2020 16:15

Pracownicy CEZAMAT-u i Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej postanowili pomóc specjalistom z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w walce z epidemią. Od początku maja pięć osób z naszej Uczelni pracuje w laboratorium diagnostycznym zajmującym się wykonywaniem testów na SARS-CoV2.

Projekty PW z dofinansowaniem Narodowego Centrum Nauki

Opublikowano: 20.05.2020 10:39

fot. KFF "Focus"

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów OPUS 18, PRELUDIUM 18, SONATA 15 oraz PRELUDIUM BIS 1. Kilkanaście projektów zgłoszonych przez naukowców z Politechniki Warszawskiej otrzyma dofinansowanie.

Projekty z PW w finale konkursu KOKOS

Opublikowano: 19.05.2020 14:59

Łódź podwodna OKOŃ, robot humanoidalny Melson, bolid e-MaksPower, rakieta sterowana FOK, bolid WUT-3, pojazd Orion i przekształtnik do ładowania pojazdów elektrycznych zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcji Studenckich (KOKOS). Laureatów poznamy 30 maja 2020 roku.

Nieodpłatna zdalna pomoc psychologa

Opublikowano: 18.05.2020 14:04

Z pomocy psychologa mogą skorzystać wszyscy studenci, doktoranci i pracownicy.

Na Politechnice Warszawskiej została uruchomiona nieodpłatna zdalna pomoc psychologa za pomocą Microsoft Teams oraz kontaktu telefonicznego. Z pomocy psychologa mogą skorzystać wszyscy studenci, doktoranci i pracownicy.

Nasi laureaci konkursu START 2020

Opublikowano: 14.05.2020 14:15

Czworo badawczy z Politechniki Warszawskiej znalazło się wśród najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski, którym przyznano stypendia w programie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START.

Nieoczywista pomoc dla szyjących maseczki

Opublikowano: 13.05.2020 13:12

Szycie maseczek

Nasi pracownicy, studenci i absolwenci z wielkim zaangażowaniem włączyli się w różne inicjatywy wspierające walkę z pandemią. Okazało się, że w tej walce bardzo użyteczny może być także sprzęt, który na pierwszy rzut oka nie ma z nią wiele wspólnego.

#JestemFulbrighterem: Zuzanna Jarzyńska

Opublikowano: 08.05.2020 14:21

Zuzanna Jarzyńska

– Planuję spędzić przyszły rok, studiując Urban Design – mówi Zuzanna Jarzyńska z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, laureatka Fulbright Graduate Student Award 2020-21.

Drzwi Otwarte online

Opublikowano: 06.05.2020 13:30

Zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnych Drzwiach Otwartych Politechniki Warszawskiej (22-24 maja).

Zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnych spotkaniach!

Ogłoszenie o konkursie IDUB against COVID-19

Opublikowano: 05.05.2020 18:35

fot. freepik.com

Mając na uwadze, że Uczelnia Badawcza to nie tylko misja rozwoju naukowego, ale także działania o wymiarze odpowiedzialności społecznej i gospodarczej, w sytuacji zagrożenia wirusem SARS-CoV-2, której skutków doświadcza społeczeństwo polskie i cały świat, zdecydowaliśmy się, w ramach wspólnego działania wszystkich Centrów Badawczych POB, ogłosić konkurs na granty badawcze po nazwą IDUB against COVID-19.