Pierwsze posiedzenie Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej

Rada Uczelni to trzeci obok Rektora i Senatu najważniejszy organ uczelni, fot. Biuletyn PW

W piątek 17 maja 2019 r., z udziałem władz Politechniki Warszawskiej, odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Uczelni. Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor PW, wręczył jej członkom akty nominacyjne.

Doskonały występ studentów PW podczas Bałtyckich Bitw Robotów 2019

Zwycięskie dla studentów KNR zawody odbyły się w gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym 18 i 19 maja, fot. KNR

Aż cztery nagrody przywieźli z Gdańska zawodnicy reprezentujący Koło Naukowe Robotyków, działające przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, podczas największych zawodów robotycznych w północnej Polsce.

Ósemka wioślarska z PW z medalem AMP

Najlepsze ósemki wioślarskie w Polsce

Osada reprezentująca Politechnikę Warszawską zajęła trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski, za Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie i Politechniką Wrocławską.

Polski hyperloop

Makieta hyperloopa, fot. Hyper Poland

Prace nad rozwojem unikalnej technologii nabrały jeszcze większego rozpędu

Dofinansowania z NCN-u dla projektów z PW

Poznaliśmy wyniki konkursów OPUS 16, PRELUDIUM 16 i SONATA 14 organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki. Wsparcie otrzyma 15 projektów kierowanych przez naukowców z PW oraz 2 projekty z Politechniką Warszawską jako konsorcjantem.

Nowi profesorowie na PW

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Do grona profesorów dołączyli dr hab. inż. Cezary Galiński z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa i dr hab. inż. Kamil Wojciechowski z Wydziału Chemicznego.

Noc Muzeów na PW

Jedną z głównych atrakcji Nocy Muzeów na PW były spacery prowadzone przez przewodników warszawskich, fot. BPI

Dziękujemy, że byliście z nami!

Z notatnika organizatorek EYEC – nowy wpis na blogu

Olga, Justyna i Hania – koordynatorki 8. edycji konferencji EYEC, fot. BPI

Konferencja interdyscyplinarna European Young Engineers Conference każdego roku cieszy się coraz większą popularnością. Jej sukces nie byłby możliwy, gdyby nie wieloletnie zaangażowanie Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej.

Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej i innowacyjne projekty dla kolejnictwa

Wydział Inżynierii Lądowej PW sprawuje rolę lidera w konsorcjum opracowującym innowacyjne rozwiązania dla PKP PLK SA.

Konsorcjum Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej (lider), Budimex SA, Instytutu Kolejnictwa, Instytutu Ochrony Środowiska–PIB oraz TINES pracują nad innowacyjnymi urządzeniami dla PKP PLK SA, ograniczającymi emisję drgań i hałasu.

Juwenalia 2019

Widok Stadionu Syrenki podczas Juwenaliów PW 2018

Zapraszamy na święto studentów Politechniki Warszawskiej! 17 i 18 maja 2019 roku będziemy się bawić na Stadionie Syrenki.