Kalendarium

Miejsce: Wydział Mechaniczny Technologiczny PW, ul. Narbutta 85

Jaki biznes postrzega najnowsze trendy i jak widzi swoją rolę w przyszłości? O tym rozmawiać będą uczestnicy spotkania, którego głównym gościem będzie Jayshree Seth, Corporate Scientist i Chief Science Advocate w firmie 3M. W panelu dyskusyjnym wezmą również udział Łukasz Sztern z Centrum Innowacji PW oraz dr inż. Aneta Kossobudzka-Górska i dr inż. Bartłomiej Gładysz z Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej.

Przed dyskusją goście wysłuchają prezentacji amerykańskiej badaczki.

Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim. Wstęp wolny dla wszystkich.

Miejsce: online (platforma MS Teams po wcześniejszej rejestracji)

Dr hab. inż. Stanisław Iwan, prof. uczelni z Politechniki Morskiej w Szczecinie wygłosi wykład pt. „Knowledge-based city Logistics jako warunek rozwoju inteligentnych miast”. Spotkanie odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Miejsce: hala EXPO XXI w Warszawie, ul. Prądzyńskiego 12/14 oraz online

Nauka, technologia i biznes w jednym miejscu - te trzy światy łączą się na konferencji Perspektywy Women in Tech Summit. To międzynarodowe wydarzenie z obszarów STEM, Tech & IT. 

W programie m.in. wystąpienia 150 mówców, warsztaty i targi kariery z udziałem firm technologicznych i najlepszych uczelni technicznych w Polsce oraz możliwością networkingu.

Wystawcą na targach będzie Politechnika Warszawska. Zaprezentujemy tam naszą Uczelnię, jej ofertę edukacyjną, naukową i technologiczną.

Więcej informacji o konferencji na stronie womenintechsummit.pl.

Miejsce: Łukasiewicz – Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki, Warszawa, ul. Wólczyńska 133, sala konferencyjna nr 2

Zapraszamy na 9. ŚRODOwiskowe Seminarium Fotoniczne, które organizuje Łukasiewicz – Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki.

Gościem będzie dr hab. Inż. Tomasz Osuch z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, który opowie o światłowodowych siatkach Bragga. Siatki Bragga są znane od dekad i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród naukowców i inżynierów zajmujących się technologiami fotonicznymi oraz zastosowaniem rozwiązań światłowodowych w różnych obszarach przemysłu. Co wyjątkowego mają w sobie światłowodowe siatki Bragga?

Wykład potrwa ok. 40 minut. Zostanie poprzedzony wystąpieniem dr. inż. Marcina Franczyka „Światłowód z dużym rdzeniem nanostrukturyzowanym domieszkowanym tulem do zastosowań laserowych”, które potrwa ok. 15 minut.

Seminarium poprowadzą prof. dr hab. inż. Ryszard Buczyński i dr Paweł Socha.

Miejsce: online, Facebook

Zapraszamy na spotkanie z cyklu "MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" poświęcone tRNA.

Transferowe RNA to molekularne transportery, które swoim dwuniciowym fragmentom zawdzięczają drugorzędową strukturę przypominającą liść koniczyny. Jakie tajemnice skrywa ten rodzaj RNA? zapraszamy na wykład, który poprowadzi dr hab. inż. Małgorzata Adamczyk z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej z Katedry Biotechnologii Środków Leczniczych i Kosmetyków. 

"MEETOZA - Dzielimy się wiedzą!" to seria spotkań z naukowcami zajmującymi się biotechnologią, biologią, chemią, naukami medycznymi. Goście przekazują swoją wiedzę, odpowiadają na nurtujące pytania, inspirują. Cykl organizują studenci z Koła Naukowego Biotechnologów Herbion, które działa przy Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji na Facebooku

Miejsce: Politechnika Warszawska Filia w Płocku, ul. Ignacego Łukasiewicza 17

O wyzwaniach współczesnego budownictwa i upraszczaniu procesu inwestycyjnego w budownictwie rozmawiać będą uczestnicy VI Forum Budowlanego „Budownictwo zrównoważone”.

W ramach Forum odbędą się dwie konferencje, a także Regaty Żeglarskie o Puchar Przewodniczącego Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, która wraz z Instytutem Budownictwa Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW Filii w Płocku organizuje wydarzenie. Zaplanowano również wystawę osiągnięć i wyrobów dla budownictwa, wystawę motoryzacyjną „Gwiazdy budownictwa” i spotkania integracyjne.

Organizatorzy zapraszają do udziału w Forum inżynierów budownictwa, studentów i pracowników naukowych uczelni, firmy funkcjonujące w sektorze budownictwa i inżynierii środowiska oraz innych zainteresowanych tematyką.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie PW Filii w Płocku.

Miejsce: Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Już po raz 20. koła naukowe i organizacje studenckie z PW zaprezentują swoje projekty, badania, efekty pracy i działalności. Targi KONIK to jedyna taka okazja w roku, żeby w jednym miejscu i czasie zobaczyć, jak studenci Politechniki rozwijają swoje pasje i umiejętności poza zajęciami i poza zajęciach.

Zapraszamy wszystkich serdecznie na jubileuszowe targi. Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, Plac Sławika i Antalla 1

Po raz pierwszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się konferencja µTAS, czyli International Conference on Miniaturized Systems for Chemistry and Life Sciences. Podczas wydarzenia prezentowane są przede wszystkim zastosowania miniaturowych systemów w diagnostyce medycznej, biologii oraz w badaniach z pogranicza proteomiki i genomiki.

27. edycja konferencji będzie okazją do wysłuchania wielu interesujących wykładów z dziedziny mikrosystemów chemicznych i biologicznych. Naukowcy z całego świata będą mieli możliwość zaprezentowania wyników swoich badań, uczestnictwa w warsztatach z zakresu mikrofluidyki oraz wymiany doświadczeń naukowych ze światowej rangi pionierami w dziedzinie miniaturowych systemów chemicznych i biologicznych.

Organizatorem wydarzenia jest międzynarodowe towarzystwo Chemical and Biological Microsystems Society. Konferencja została objęta patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: microtas2023.org

Miejsce: Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Nowowiejska 15/19

Zapraszamy na Targi Pracy i Praktyk dla Informatyków i Elektroników. To okazja do spotkania pracodawców oferujących praktyki, staże i zatrudnienie ze studentami, poszukującymi takich ofert.

Targom towarzyszyć będzie elektroniczny katalog, który zostanie opublikowany na stronie Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW i przekazany studentom Politechniki Warszawskiej oraz innych uczelni.

Więcej informacji o targach na stronie Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.