Cztery prace zrealizowane na naszej Uczelni zostały docenione przez kapitułę Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy.

Jury ogólnopolskiego konkursu na najlepszą książkę techniczną oraz na najlepszy poradnik techniczny doceniło dwie publikacje z Politechniki Warszawskiej.

Studenckie wsparcie dla rozwoju turystyki kosmicznej

Opublikowano: 01.07.2021 12:11

Zdjęcie zespołu z Innspace odpowiedzialnego za nagrodzony projekt

Zespół Innspace tworzony m.in. przez naszego studenta wziął udział w finale międzynarodowych zawodów Student Aerospace Challenge. Za swoją pracę dotyczącą ochrony przeciwradiacyjnej pasażerów samolotu suborbitalnego otrzymał Suborbital Day Special Prize.

Nagroda w konkursie „Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności”

Opublikowano: 30.06.2021 13:26

Zdjęcie radaru zamontowanego na przyczepie

Demonstrator radaru szumowego krótkiego zasięgu SZURAD zajął drugie miejsce w konkursie organizowanym przez portal-mundurowy.pl.

Eureka! Kryptograficzny koncept badaczy z PW nagrodzony

Opublikowano: 26.06.2021 11:57

Grafika symbolizująca kryptografię

W konkursie Dziennika Gazety Prawnej „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki” pomysł duetu badaczy z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych – generator fizycznie niekopiowalnych kluczy kryptograficznych – zajął trzecie miejsce.

Akademickie wicemistrzostwo Polski w aerobiku sportowym

Opublikowano: 25.06.2021 13:38

Zdjęcie najlepszych zespołów AMP w Aerobiku Sportowym

Zawodniczki z Politechniki Warszawskiej zdobyły srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii Team. Złoto wywalczyły reprezentantki AWF Katowice, a brąz -Politechniki Gdańskiej.

Brydżyści z PW na medal

Opublikowano: 21.06.2021 12:54

Zdjęcie kart do gry

Politechnika Warszawska zdobyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym. Złoto wywalczył Uniwersytet Warszawski, a srebro – Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Studenci z PW z nagrodą WordSkills Polska

Opublikowano: 17.06.2021 11:03

Zdjęcie studentów

Kamil Kwiatkowski i Przemysław Rył z Wydziału Mechatroniki zajęli I miejsce w eliminacjach konkursu WorldSkills Poland Lublin 2021 w konkurencji Przemysł 4.0. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę na międzynarodowym konkursie WorldSkills Shanghai 2022.

Medale pływaków z PW w AMP

Opublikowano: 17.06.2021 10:13

Zdjęcie reprezentantów PW w AMP w pływaniu

Zawodnicy z Politechniki Warszawskiej z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Lublinie (10-12 czerwca 2021). Szczególnie cieszy pięć miejsc na podium w rywalizacji OPEN – obejmującej wszystkie typy uczelni.

Medale PW w AMP w biegach przełajowych

Opublikowano: 14.06.2021 15:47

Zdjęcie pucharów dla najlepszych zawodników i uczelni w AMP w biegach przełajowych

Nasi biegacze zajęli dwa miejsca na podium w Akademickich Mistrzostwach Polski w rywalizacji rywalizacji zawodników z uczelni technicznych.

Badacz z PW z tytułem Osobowości Roku 2020

Opublikowano: 09.06.2021 15:43

Zdjęcia dr. inż. Mariusza Kłosa

W konkursie przygotowanym przez zespół dziesięciu ogólnopolskich organizacji branżowych dr inż. Mariusz Kłos z Wydziału Elektrycznego PW otrzymał wyróżnienie w kategorii Nauka.

Sukcesy PW w AMP w trójboju siłowym

Opublikowano: 09.06.2021 15:11

Zdjęcie najlepszych drużyn Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym z pucharami i medalami

Srebrny medal w klasyfikacji drużynowej i cztery medale indywidualnie – to dorobek zawodników Politechniki Warszawskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Katowicach (4-6 czerwca 2021 roku).

Doktorantka z PW laureatką międzynarodowej nagrody

Opublikowano: 08.06.2021 10:01

Zdjęcie Marii Stefaniak

Maria Stefaniak (Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej i Subatech-IMT Atlantique) otrzymała Nagrodę im. Renate W. Chasman 2021.

Nasi medaliści AMP w lekkiej atletyce

Opublikowano: 07.06.2021 13:32

Zdjęcie Piotra Goździewicza podczas oddawania pchnięcia kulą

Lekkoatleci z blisko 90 uczelni z całej Polski rywalizowali w Bielsku-Białej w Akademickich Mistrzostwach Polski. Startowali tam, i to z sukcesami, także reprezentanci Politechniki Warszawskiej.

Medale w AMP we wspinaczce sportowej

Opublikowano: 02.06.2021 16:04

Zdjęcie jednego z naszych reprezentantów z pucharem i medalami za trzecie miejsce

Zespół z PW zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn w Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej. Wśród uczelni technicznych nasi reprezentanci byli drudzy.

Medale w AMP w kolarstwie górskim

Opublikowano: 31.05.2021 17:10

Reprezentanci najlepszych uczelni technicznych w AMP w kolarstwie górskim

Kolarze górscy z Politechniki Warszawskiej trzy razy stanęli na podium Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Zawody odbyły się w Krakowie od 25 do 27 maja 2021 roku.

Prestiżowe nagrody dla naukowców z PW

Opublikowano: 28.05.2021 15:35

Zdjęcia prof. Krzysztofa Kulpy i prof. Piotra Samczyńskiego

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Kulpa i dr hab. inż. Piotr Samczyński, prof. uczelni z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych zostali laureatami SET Panel Excellence Award 2020. Wyróżnienie jest przyznawane przez Panel Sensors & Electronics Technology (SET) należący do organizacji Science and Technology Organization (STO), która działa w ramach struktur NATO.

Nagrody dla młodych architektów i inżynierów z PW

Opublikowano: 28.05.2021 13:57

Zdjęcie fragmentu projektu architektonicznego

Znamy wyniki ogólnopolskich konkursów miesięcznika „Builder”: Wyzwanie Młodego Architekta, Wyzwanie Młodego Inżyniera oraz Wyzwanie, które łączy. Doceniono w nich cztery prace z Politechniki Warszawskiej.

Medale w AMP w judo

Opublikowano: 27.05.2021 15:48

Zdjęcie medali przyznawanych w Akademickich Mistrzostwach Polski

Reprezentanci naszej Uczelni wywalczyli siedem medali w Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Pile (21-23 maja 2021 roku).

Absolwent PW wyróżniony w Konkursie o Nagrodę ABB

Opublikowano: 21.05.2021 15:13

Zdjęcie Konrada Aleksiejuka z konkursu łazików marsjańskich w Stanach Zjednoczonych

Mgr inż. Konrad Aleksiejuk, który skończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej (kierunek: automatyka i robotyka stosowana), został doceniony za swoją pracę magisterską pt. „Przekształtnik energoelektroniczny z łącznikami SiC do zasilania penetratora planetarnego” (promotor: dr inż. Mariusz Zdanowski).

Wyróżnienie „Uczelnia w Chmurze Microsoft” dla PW

Opublikowano: 20.05.2021 15:56

Zdjęcie z wręczenia wyróżnienia

To nagroda za modelowy sposób wykorzystania narzędzi i technologii Microsoft w działalności administracyjnej i badawczej.

Zdjęcie ósemki wioślarskiej z PW po Akademickich Mistrzostwach Polski

Osada z Politechniki Warszawskiej zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski.

Prof. Andrzej Jakubiak Złotym Inżynierem 155-lecia „Przeglądu Technicznego”

Opublikowano: 17.05.2021 11:39