Udany występ w AMP we Wspinaczce Sportowej

W zawodach uczestniczyli przedstawiciele 44 uczelni, fot. materiały prasowe

Mikołaj Nowotnik z Politechniki Warszawskiej zdobył srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski we Wspinaczce Sportowej w konkurencji bouldering.

Z naszym reprezentantem wygrał tylko Piotr Czarnecki z AWF Kraków.

Mikołaj Nowotnik z dobrej strony zaprezentował się również w innej konkurencji – wspinaczce na trudność. Zajął w niej ósme miejsce w ogólnej klasyfikacji, a wśród zawodników z uczelni technicznych był drugi.

W tej samej konkurencji wartościowy wynik osiągnęła Julia Leonardi, która była piąta. W klasyfikacji obejmującej tylko uczelnie techniczne dało jej to drugie miejsce.

Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej odbyły się w dniach 5-8 kwietnia w Katowicach i Sosnowcu.

W imprezie wzięło udział ponad 300 zawodników, reprezentujący 44 polskie uczelnie.

Pełne wyniki