Znak Politechniki Warszawskiej

Sport

Przegrana ONICO AZS Politechniki Warszawskiej

Radość zawodników ONICO AZS Politechniki Warszawskiej

Nasi siatkarze wyraźnie przegrali z Cuprum Lubin 0:3 (15:25, 21:25, 19:25). 

Zwycięstwo siatkarzy w Bydgoszczy

Mecz Łuczniczka Bydgoszcz - ONICO AZS Politechnika Warszawska

Zawodnicy i kibice ONICO AZS Politechniki Warszawskiej mają powody do zadowolenia - zespół 3:0 (25:17, 25:20, 28:26) pokonał w piątek Łuczniczkę Bydgoszcz. To siódme w sezonie zwycięstwo naszej drużyny.

Nasi siatkarze nie zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski

Mecz ONICO AZS Politechnika Warszawska - Effector Kielce

ONICO AZS Politechnika Warszawka przegrała z Effectorem Kielce 2:3 (23:25, 25:21, 25:14, 22:25, 12:15) w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. To oznacza, że nasz zespół odpadł z dalszej rywalizacji o to trofeum. 

Przegrana na zakończenie 2016 roku

Mecz Asseco Resovia Rzeszów - ONICO AZS Politechnika Warszawska

Nie udał się naszym siatkarzom rewanż za pierwszą kolejkę sezonu. Na inaugurację rozgrywek przegrali wówczas u siebie z Asseco Resovią Rzeszów 0:3. W stolicy Podkarpacia też nie wygrali nawet seta. 

Bolesna porażka naszych siatkarzy

Siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej w meczu z BBTS-em Bielsko-Biała

Zawodnicy ONICO AZS Politechniki Warszawskiej nie sprawili sobie świątecznego prezentu. W ostatnim meczu przed Bożym Narodzeniem i ostatnim w tym roku na Torwarze przegrali z BBTS-em Bielsko-Biała 1:3 (23:25, 25:20, 21:25, 23:25).

Siatkarze wygrali z GKS-em Katowice

Radość siatkarzy po meczu z GKS-em Katowice

To był trudny mecz. Najważniejsze, że zwycięski. Zawodnicy ONICO AZS Politechniki Warszawskiej pokonali w Katowicach miejscowy GKS 3:2 (30:28, 16:25, 18:25, 25:21, 15:12).

Mistrzowie Polski za mocni dla naszych siatkarzy

Trener i siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej dziękują kibicom po meczu

ONICO AZS Politechnika Warszawska przegrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3 (13:25, 21:25, 21:25). Najlepsza drużyna zeszłego sezonu i - jak dotąd - także obecnego po raz kolejny pokazała swoją siłę. 

Jak Klub Kibica wspiera naszych siatkarzy - nowy tekst na blogu

Członkowie Klubu Kibica AZS PW w zielonych czapkach Świętego Mikołaja

Politechnika Warszawska jest jedyną uczelnią w Polsce, która pojawia się w nazwie klubu siatkarskiego występującego w ekstraklasie. W drużynie może zmieniać się sztab szkoleniowy, mogą zmieniać się zawodnicy i sponsorzy. Bez względu na skład i wyniki nie zmienia się jedno – zespół zawsze może liczyć na wsparcie Klubu Kibica.

Tie-break tym razem nie dla nas

Mecz Jastrzębskiego Węgla i ONICO AZS Politechniki Warszawskiej

Nasi siatkarze prowadzili już z Jastrzębskim Węglem 2:0, ale ostatecznie przegrali 2:3 (30:28, 25:20, 18:25, 20:25, 12:15). Mimo to mogą mieć powody do zadowolenia. Zagrali bardzo dobry mecz i z trudnego wyjazdu wrócili z kolejnym punktem do ligowej tabeli. 

Ważne zwycięstwo naszych siatkarzy

Mecz ONICO AZS Politechniki Warszawskiej i MKS-u Będzin

Grali dobrze, ale przegrali dwie pierwsze partie. Widmo kolejnej przegranej wisiało w powietrzu. Potem jednak wszystko przebiegało już po myśli zawodników ONICO AZS Politechniki Warszawskiej. Tym samym wygrali swój pierwszy w sezonie pięciosetowy mecz. 

ONICO AZS Politechnika Warszawska gorsza od Cerradu Czarnych Radom

Siatkarze AZS-u w meczu z Czarnymi

Naszym siatkarzom nie udało się podtrzymać zwycięskiej passy. Po zwycięstwie w Kielcach przyszła porażka w Radomiu. Cerrad Czarni wygrali mecz 3:1 (25:23, 22:25, 25:17, 25:22). 

Przełamanie siatkarzy - wygrali z Effectorem Kielce

Paweł Zagumny

Koniec z liczeniem kolejnych z rzędu porażek. ONICO AZS Politechnika Warszawska pokonała w Kielcach miejscowy Effector 3:1 (25:17, 30:28, 22:25, 25:23).

Siatkarze przegrali z Cuprum Lubin

Mecz Cuprum - AZS PW

To były miłe złego początki. ONICO AZS Politechnika Warszawska zaczęła mecz w Lubinie od zwycięstwa w pierwszym secie, ale potem przegrała trzy kolejne. To czwarta z rzędu porażka zespołu z Warszawy.

XI Bieg o Puchar Rektora - galeria zdjęć

Start zawodników w XI Biegu o Puchar Rektora

2200 metrów - taki dystans musieli przebiec uczestnicy XI Biegu o Puchar Rektora. 19 listopada 2016 roku na starcie, na Stadionie Syrenki stanęli nie tylko studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej, ale i Władze Uczelni.

Doktorantka z PW wygrała Bieg Niepodległości w Warszawie

Anna Łapińska tuż po minięciu linii mety biegu

Anna Łapińska - doktorantka z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej była najszybszą kobietą na 10-kilometrowej trasie 28. Biegu Niepodległości, który 11 listopada 2016 roku odbył się w Warszawie. 

Porażka siatkarzy w Gdańsku

Mecz ONICO AZS Politechniki Warszawskiej z LOTOS-em Treflem Gdańsk

Siódma kolejka PlusLigi nie okazała się szczęśliwa dla ONICO AZS Politechniki Warszawskiej. Nasi zawodnicy przegrali z LOTOS-em Treflem Gdańsk 1:3 (20:25, 25:23, 16:25, 20:25). 

Słaby występ i przegrana w akademickich derbach

Akcja z meczu ONICO AZS Politechniki Warszawskiej i AZS-u Częstochowa

To miała być tylko formalność. ONICO AZS Politechnika Warszawska mierzyła się przecież z najgorszą drużyną w lidze. Siatkarze AZS-u Częstochowa pokazali jednak, że potrafią walczyć i ograli nasz zespół 3:1 (22:25, 31:29, 25:22, 25:21). 

Tym razem się nie udało – nasi siatkarze przegrali w Bełchatowie

Andrzej Wrona i prezesi PGE Skry Bełchatów przed meczem

Po trzech zwycięstwach z rzędu zespół ONICO AZS Politechniki Warszawskiej musi przełknąć gorycz porażki. Lepsza okazała się drużyna PGE Skry Bełchatów, która wygrała mecz 3:0 (25:20, 30:28, 25:22).

Kolejna wygrana ONICO AZS Politechniki Warszawskiej

Siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej robią sobie zdjęcie po wygranej

Trwa dobra passa naszych siatkarzy. W sobotę 3:1 (25:23, 25:20, 18:25, 28:26) pokonali Indykpol AZS Olsztyn. To ich trzecie z rzędu zwycięstwo w tym sezonie. 

Dr inż. Tomasz Dybicz z dwoma medalami MŚ w wushu taijiquan

Podium z pucharami

Naukowiec z Wydziału Inżynierii Lądowej PW został wicemistrzem świata w tradycyjnej formie ręcznej, styl yang. Był też trzeci w formie z mieczem, 32 ruchy. 

Życie 10 km nad ziemią - nowy artykuł na blogu

Kamil Wieczorek

Kamil Wieczorek, student lotnictwa i kosmonautyki na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, latać zaczął 7 lat temu, dziś jest członkiem samolotowej reprezentacji Polski, a na co dzień pilotem samolotów pasażerskich. Pochodzi z jednej z najbardziej znanych lotniczych rodzin w kraju, mającej w swoim gronie wielokrotnych mistrzów Polski, Europy i świata.

ONICO AZS Politechnika Warszawska wygrała z Espadonem Szczecin

Drużyna ONICO AZS Politechniki Warszawskiej cieszy się ze zwycięstwa w meczu w Szczecinie

To drugie w sezonie zwycięstwo naszych siatkarzy. Tym cenniejsze, bo odniesione na wyjeździe i to bez zmagającego się z urazem Andrzeja Wrony. 

Pierwsze w sezonie zwycięstwo naszych siatkarzy

Siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej

Zawodnicy ONICO AZS Politechniki Warszawskiej pewnie wygrali z Łuczniczką Bydgoszcz w drugiej kolejce rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy. Drużynę do zwycięstwa poprowadził jej kapitan – rozgrywający Paweł Zagumny, który po meczu odebrał statuetkę dla najbardziej wartościowego gracza spotkania. 

Siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej rozpoczęli sezon

Siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej

To nie była wymarzona inauguracja rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy. "Inżynierowie" przegrali z Asseco Resovią Rzeszów 0:3 (15:25, 22:25, 23:25). 

Drużyna ONICO AZS Politechniki Warszawskiej z wizytą na naszej Uczelni

Drużyna ONICO AZS Politechniki Warszawskiej wraz z Prorektorem ds. Ogólnych prof. Wojciechem Wawrzyńskim w Sali Senatu PW

W październiku studenci wracają na zajęcia, a siatkarze ekstraklasy na ligowe parkiety. Zawodnicy ONICO AZS Politechniki Warszawskiej swój pierwszy mecz rozegrają 1 października. Na finiszu przygotowań do sezonu odwiedzili naszą Uczelnię i spotkali się z Prorektorem ds. Ogólnych prof. dr. hab. inż. Wojciechem Wawrzyńskim.