Znak Politechniki Warszawskiej

Sport

Wojciech Bógdał mistrzem Europy

Medaliści mistrzostw Europy

Student mechaniki i budowy maszyn w Filii PW w Płocku wygrał VI Motoparalotniowe Mistrzostwa Europy, które odbyły się w Břeclav (Czechy).

Damian Czykier brązowym medalistą Uniwersjady

Damian Czykier na podium Uniwersjady w Tajpej

Student Wydziału Inżynierii Lądowej PW zajął w Tajpej trzecie miejsce w biegu na 110 m przez płotki.

Dwóch naszych studentów w kadrze Polski na Uniwersjadę

Plakat Uniwersjady w Tajpej

Damian Czykier i Kacper Sierakowski będą reprezentować Politechnikę Warszawską w XXIX Letniej Uniwersjadzie w Tajpej (19-30 sierpnia 2017).

Damian Czykier półfinalistą mistrzostw świata

Damian Czykier na stadionie w Londynie

Pierwsza niedziela odbywających się w Londynie Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce przyniosła nam sporo emocji - na bieżni moglibyśmy bowiem oglądać naszego studenta. Damian Czykier zakończył swój udział w zawodach na półfinale. Ostatecznie zajął 14. miejsce.

Damian Czykier znów najlepszy w mistrzostwach Polski

Damian Czykier cieszy się ze złotego medalu mistrzostw Polski

Student Wydziału Inżynierii Lądowej potwierdził, że jest obecnie najlepszy w kraju w biegu na 110 m przez płotki. Do sukcesu indywidualnego dołożył zwycięstwo wraz z kolegami w sztafecie 4x100 m. Tak jak przed rokiem, z mistrzostw Polski wraca więc z dwoma złotymi medalami.

Wojciech Bógdał najlepszy w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich

Wojciech Bógdał na podium The World Games 2017

Motoparalotniarz i student Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku zdobył złoty medal podczas odbywających się we Wrocławiu The World Games - 10. Światowych Igrzyskach Sportowych.

Medale w Akademickich Mistrzostwach Polski w Strzelectwie Sportowym

Medaliści AMP w Strzelectwie Sportowym

Mateusz Michalak, który studiuje budownictwo w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku, dwukrotnie znalazł się na podium Akademickich Mistrzostw Polski w Strzelectwie Sportowym w Myślenicach.

Sukces studentów z Koła Naukowego Lotników

Medaliści XI Akademickich Mistrzostw Polski na Celność Lądowania

Jakub Kęciek, Jan Oleszczuk i Piotr Rybka zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej XI Akademickich Mistrzostw Polski na Celność Lądowania. Wszyscy trzej to studenci Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. 

Podium w Akademickich Mistrzostwach Polski w Żeglarstwie

Najlepsze załogi AMP w Żeglarstwie

Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie, które odbyły się na jeziorze Niegocin (22-25 maja 2017 roku). W klasyfikacji obejmującej uczelnie techniczne uplasowaliśmy się na drugiej pozycji.

Nasi lekkoatleci z medalami w Akademickich Mistrzostwach Polski

Najlepsze męskie drużyny Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce

Najwięcej powodów do radości miał Damian Czykier, który został królem sprintu - wygrał bieg na 100 m. Ponadto męska drużyna z Politechniki Warszawskiej zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i była trzecia również wśród uczelni technicznych.

Regaty o Puchar Rektora

W Ośrodku Wojskowej Akademii Technicznej nad Zalewem Zegrzyńskim już po raz czwarty odbędą się Regaty o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej.

Kolarze górscy na medal

Medaliści AMP 2017 w kolarstwie górskim w wyścigu ze startu wspólnego: Karol Michalski, Piotr Konwa i Krzysztof Łukasik

Krzysztof Łukasik zdobył srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego w Akademickich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim. W klasyfikacji generalnej męskich drużyn nasi reprezentanci także zajęli drugie miejsce. Wyprzedzili ich tylko kolarze z Uniwersytetu Warszawskiego, co oznacza, że PW wygrała w kategorii uczelni technicznych.

Medale w AMP w Trójboju Siłowym

Reprezentanci PW wraz z trenerami

Kolejny sukces reprezentantów Politechniki Warszawskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski. Nasi zawodnicy trójboju siłowego wywalczyli w Katowicach (5-7 maja 2017 roku) trzy medale indywidualnie, a do tego zespołowo zajęli trzecie miejsce wśród uczelni technicznych.

Zmiany w drużynie siatkarskiej ze stolicy

Kibice na meczu siatkarzy

W nowym sezonie zespół będzie występować jako ONICO Warszawa. Przedstawiciele władz klubu i Politechniki Warszawskiej zgodnie podkreślają, że decyzja o zmianie nazwy nie była łatwa. Zwracają też jednak uwagę, że nie oznacza to zakończenia współpracy, tylko zmianę jej charakteru.

Świetny start naszego zespołu w Akademickich Mistrzostwach Polski

Drużyna aerobiku sportowego z PW wraz z trenerką

Członkowie sekcji aerobiku sportowego zajęli trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji drużyn i drugie w grupie uczelni technicznych. Medale zdobyli też w poszczególnych kategoriach: solistki, soliści i pary. 

Medale naszych judoków w AMP

Najlepsze męskie drużyny na podium AMP

Zawodnicy reprezentujący Politechnikę Warszawską potwierdzili klasę w Akademickich Mistrzostwach Polski (Łódź, 7-9 kwietnia 2017). Nasza męska drużyna zdobyła wicemistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej i wygrała klasyfikację w gronie uczelni technicznych. Nasi judocy zdobyli medale także indywidualnie. 

Sukcesy członków sekcji aerobiku sportowego z PW

Drużyna aerobiku sportowego z PW z pucharem za zwycięstwo

Drużyna z Politechniki Warszawskiej ex aequo ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego zajęła pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w aerobiku sportowym. Do świetnego wyniku zespołowego nasi zawodnicy dołożyli też medale w poszczególnych konkurencjach: wśród solistów i solistek, w parach i trójkach.

ONICO AZS Politechnika Warszawska dziewiątą drużyną w Polsce

Paweł Zagumny, Jolanta Dolecka, Marcin Bańcerowski i prof. Jan Szmidt, Rektor PW

W weekend nasi siatkarze zakończyli sezon. Po dwóch meczach z GKS-em Katowice wywalczyli 9. miejsce. Były to ostatnie spotkania, w których nasz zespół prowadził trener Jakub Bednaruk i ostatnie występy w profesjonalnej karierze dla naszego kapitana, Pawła Zagumnego.

Paweł Zagumny kończy karierę - przyjdź na jego ostatni mecz

Plakat ostatniego meczu Pawła Zagumnego

W polskiej siatkówce kończy się pewna epoka. Karierę postanowił zakończyć Paweł Zagumny, wybitny reprezentant kraju, obecnie zawodnik ONICO AZS Politechniki Warszawskiej. Klub chce godnie pożegnać mistrza i na jego ostatni mecz, który odbędzie się 8 kwietnia 2017 roku, przygotowano wiele atrakcji.

Zwycięstwo siatkarzy na koniec rundy zasadniczej

Siatkarze ONICO AZS PW: Andrzej Wrona, Łukasz Łapszyński, Paweł Zagumny i Michał Filip

Zawodnicy i sztab szkoleniowy ONICO AZS Politechniki Warszawskiej mogą mieć powody do zadowolenia. W ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego PlusLigi nasz zespół 3:0 (25:19, 25:20, 28:26) pokonał GKS Katowice. To oznacza, że nasi siatkarze skończyli rundę zasadniczą na 9. miejsce. W przyszły weekend będą walczyć o zachowanie tej pozycji z 10. w tabeli... GKS-em Katowice.

Siatkarze przegrali z mistrzami Polski

Mecz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - ONICO AZS PW

Zespół ONICO AZS PW nie sprostał ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Na wyjeździe nasi siatkarze nie mieli wiele do powiedzenia - mecz przegrali 0:3 (22:25, 16:25, 12:25).

Emocjonujący mecz i wspaniałe zwycięstwo naszych siatkarzy

Guillaume Samica i Andrzej Wrona z ONICO AZS PW

W grudniu, w pierwszym w tym sezonie meczu z Jastrzębskim Węglem ONICO AZS Politechnika Warszawska prowadziła już 2:0, ale ostatecznie przegrała spotkanie 2:3. W sobotę na Torwarze też rozegrano pięć setów. Tym razem jednak 3:2 (25:23, 20:25, 19:25, 25:21, 15:12) wygrał nasz zespół.

Siatkarze wygrali kolejny mecz

Radość siatkarzy ONICO AZS PW w meczu z MKS-em Będzin

ONICO AZS PW po raz drugi w sezonie pokonała MKS Będzin. Na wyjeździe wygrała 3:1 (25:23, 25:21, 18:25, 25:21).

ONICO AZS PW lepsza od Cerradu Czarnych Radom

Maciej Olenderek odbiera statuetkę dla najlepsza gracza meczu

Po trzech porażkach z rzędu wreszcie przyszło przełamanie. Na dodatek w bardzo prestiżowym meczu - derbach Mazowsza. Nasi siatkarze 3:1 (25:20, 25:20, 21:25, 25:18) wygrali u siebie z Cerradem Czarnymi Radom. 

Rekord życiowy Damiana Czykiera w mistrzostwach Europy

Damian Czykier

Student budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej z dobrej strony zaprezentował się w halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce, które odbywały się w Belgradzie (3-5 marca 2017). W półfinale biegu na 60 metrów przez płotki ustanowił swój najlepszy w życiu wynik - 7,65 s. Ostatecznie został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu.