Zespół z PW nagrodzony w międzynarodowym konkursie

Drużyna "Dimensionless": Adriana Brodnicka, Tomasz Kosmalski, Karol Wielczyk i Michał Zdunek

W zespole pracowali Adriana Brodnicka, Tomasz Kosmalski, Karol Wielczyk i Michał Zdunek, fot. Wydział Inżynierii Lądowej

Drużyna "Dimensionless" z Wydziału Inżynierii Lądowej zdobyła nagrodę dodatkową za efektywność konstrukcji w Drugim Nordyckim Konkursie Mostów Stalowych BRICO 2017. Zawody odbyły się w Estonii.

Uczestnicy  mieli zaprojektować i wyprodukować pięciometrowy stalowy model mostu. Na określonych regulaminem zasadach drużyny musiały złożyć modele i poddać je obciążeniu o wartości jednej tony. Wykonane konstrukcje musiały być dokładnie wykonane, sztywne i zoptymalizowane pod względem masy. Oceniane były też walory estetyczne oraz oryginalność.

Nasi studenci złożyli swój model w niecałe 18 minut. Była to najlżejsza z konkursowych konstrukcji – ważyła zaledwie 43 kg. Jej ugięcie pod wpływem tony wynosiło zaś 4,5 mm. To właśnie stosunek wagi mostu do ugięcia pod wpływem jednej tony decydował o efektywności konstrukcji. Model stworzony przez "Dimensionless" był pod tym względem najlepszy. W zespole pracowali Adriana Brodnicka, Tomasz Kosmalski, Karol Wielczyk i Michał Zdunek.

W BRICO 2017 – The 2nd Nordic Steel Bridge Competition rywalizowało czternaście drużyn, m.in. z Estonii, Chorwacji, Szwecji, Łotwy, Włoch i Polski.

Źródło: Wydział Inżynierii Lądowej