Teatr PW najlepszy w IV Festiwalu Teatrów Studenckich START

Grand Prix IV Festiwalu Teatrów Studenckich START

Grand Prix IV Festiwalu Teatrów Studenckich START, fot. Facebook

Spektakl "Lamentacje" Teatru Politechniki Warszawskiej zdobył główną nagrodę jury w IV Festiwalu Teatrów Studenckich START (9-12 marca 2017 roku, Warszawa). Co ważne, decyzja o przyznaniu Grand Prix grupie działającej przy naszej Uczelni była jednogłośna.

Teatr PW zebrał wiele pochwał. Doceniono pomysł, scenografię, kostiumy i grę aktorską.

"Lamentacje" zostały wybrane spośród ośmiu konkursowych propozycji. Spektakl powstał na podstawie dramatu Krzysztofa Bizio "Lament". To historia trzech kobiet, które nie potrafią odnaleźć się we współczesnej rzeczywistości. Samotność, niepohamowana chęć posiadania oraz niemożliwość pogodzenia się z samą sobą to jedynie część problemów, z którymi przyjdzie się zmierzyć bohaterkom.

Twórcy:
reżyseria, opracowanie muzyczne i wokalne: Hanna Klepacka
współpraca reżyserska, adaptacja tekstu: Grzegorz Sierzputowski
scenografia i kostiumy: Agnieszka Kaczyńska
oprawa graficzna, asystent scenografa: Katarzyna Wierzchnicka
światło : Karol Rothkaehl
montaż dźwięku, obsługa: Adam Borysowicz
make-up: Szkoła Wizażu Beauty Art
stylizacje fryzur: Jaga Hupało Born To Create

W konkursowym spektaklu, zaprezentowanym 10 marca 2017 roku o godz. 20.00 w Teatrze Academia, wystąpiły Jolanta Ostrowska, Kalina Rzeźnik i Martyna Grunt-Mejer.

Festiwal START to jedyny w Polsce konkursowy przegląd najciekawszych spektakli teatralnych, które przygotowali studenci z uczelni nieartystycznych. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych oraz Uniwersytet Warszawski.

Poza nagrodą jury (które obradowało w składzie: Ewa Pytka, Jerzy Lach i Paweł Szkotak) przyznano też nagrodę publiczności. Widzowie START-u swoje wyróżnienie przyznali spektaklowi "List z daleka" Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego.