Świetne występy studentów PW w Robomaticonie

Mateusz Mróz i Kornelia Łukojć z nagrodami za miejsca na podium w Robomaticonie

Mateusz Mróz i Kornelia Łukojć z nagrodami za miejsca na podium w Robomaticonie, fot. archiwum Koła Naukowego Robotyków

Trzy pierwsze i trzy drugie miejsca - to wyniki członków Koła Naukowego Robotyków w 9. edycji Robomaticonu - jednego z największych turniejów robotów w Polsce.

Na szczególne słowa uznania zasługuje Mateusz Mróz, który zdominował rywalizację w kategorii LineFollower Standard. Dwa jego roboty zajęły dwa pierwsze miejsca – wygrał Cukiereczek przed Candy – dobrze znanym fanom robotyki i wielokrotnie nagradzanym w zawodach w Polsce i na świecie.

Pierwsze miejsce w swojej kategorii (MiniSumo) zajęła także Kornelia Łukojć i jej robot Wisienka. Warto zaznaczyć, że przedstawiciel Koła Naukowego Robotyków po raz pierwszy wygrał Robomaticon w tej kategorii.

Z sukcesami w zawodach wystartował Melson – robot humanoidalny. Zajmujący się nim zespół w składzie: Kacper Mikołajczyk, Dominik Górczyński, Kacper Brzeziński i Maksymilian Szumowski doprowadził Melsona do zwycięstwa w kategorii Freestyle oraz dwóch drugich miejsc (w kategoriach Humanoid Sumo oraz Humanoid Sprint). Co potrafi Melson? Próbkę jego umiejętności można zobaczyć w filmie.

Robot humanoidalny Melson z dyplomami za miejsca na podium w Robomaticonie

Melson zdobył już kilka nagród na zawodach robotycznych w Łodzi, fot. archiwum Koła Naukowego Robotyków

Dla Koła Naukowego Robotyków działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa to kolejne w ostatnim czasie sukcesy.

Robomaticon – Turniej Robotów Mobilnych 2019 odbył się 9 marca 2019 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Sama impreza organizowana jest zaś od 2011 roku. Przyciąga rzesze fanów robotyki w różnym wieku, konstruktorów i firmy z branży robotycznej.

Więcej informacji o działalności Koła Naukowego Robotyków można znaleźć na fanpage’u