Sukces naszych studentów w konkursie POTENCJOmetr

Logo konkursu POTENCJOmetr

W finale znalazło się 10 studenckich projektów, fot. potencjometr.org

Trzy propozycje studentów Politechniki Warszawskiej zostały zakwalifikowane do finału ogólnopolskiego konkursu, którego celem jest wyłonienie zespołu realizującego interdyscyplinarny projekt naukowy o największym potencjale aplikacyjnym.

W finale konkursu POTENCJOmetr znalazły się dwa projekty Międzywydziałowego Koła Naukowego Smart City: CIVITAS i sMART univerCITY oraz projekt Orion Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów.

CIVITAS zakłada stworzenie nawigacji, która ma na celu pomóc osobom poruszającym się na wózkach oraz wszystkim, dla których istotny jest dobór trasy pod kątem poziomu trudności. O pomyśle pisaliśmy w tekście z cyklu Badania - Innowacje - Technologie. SMART univerCITY powstało z kolei, aby nieść pomoc społeczności akademickiej. Jest to koncepcja platformy oferującej możliwość wymiany doświadczeń oraz informacji, działającej w oparciu o zaangażowanie studentów, nauczycieli akademickich i pozostałych osób związanych z nauką.

Orion to nazwa pojazdu przyszłości. Jego główną cechą jest superniskie spalanie. Poprzedni bolid skonstruowany przez SKAP PW - PAKS był w stanie przejechać na jednym litrze paliwa 256,7 km, a Orion ma ich przejechać 600. Nasi studenci będą startować ze swoim pojazdem w zawodach Shell Eco Marathon.

Komisja Konkursowa Konkursu POTENCJOmetr wyłoniła łącznie 10 finalistów. Zaprezentują oni swoje projekty podczas gali finałowej, która odbędzie się 18 listopada 2017 roku na Politechnice Warszawskiej. Główną nagrodą w konkursie jest udział w pięciodniowej wizycie studyjnej w Izraelu o wartości 15 000 zł.

Pełna lista finalistów i szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.potencjometr.org

Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej „KLATRAT”, we współpracy z Politechniką Warszawską, Uniwersytetem Warszawskim oraz Ambasadą Izraela w Warszawie. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.