Student PW z tytułem Wicemistrza Polski na Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów

Fot.: FB KNL

Piotr Kujawa - student na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz członek Koła Naukowego Lotników, działającego przy tym wydziale, zdobył drugie miejsce podczas 46. Szybowcowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lesznie.

Pogoda przez praktycznie całe zawody dopisała. Udało się rozegrać 7 konkurencji w bardzo różnorodnych warunkach, co owocowało wieloma nowymi doświadczeniami dla uczestników - możemy przeczytać w relacji z zawodów na FB Koła Naukowego Lotniku. – Pierwszego dnia trzeba było się zmierzyć z niezbyt silną termiką bezchmurną podczas konkurencji obszarowej. Drugiego dnia pogoda umożliwiła rozegranie dość szybkiej konkurencji wyścigowej na trasie 215 km. Po dniu przerwy udało się rozegrać kolejną konkurencje wyścigową.

Piotr Kujawa nie był jedynym reprezentantem naszej Uczelni. W zawodach wzięła udział również Dominika Domańska, członkini KNL oraz studentka na Wydziale Geodezji i Kartografii, która podczas swojego debiutującego startu w konkursie, zajęła 10. miejsce.

Ponad 40 godzin w powietrzu i prawie 2000 przelecianych kilometrów, udany debiut, a także tytuł Wicemistrza Polski dla reprezentanta KNL, to owoce tych długich i udanych zawodów o najwyższej w Polsce randze – podsumowują studenci.

Medal zdobyty przez studenta PW, fot.: FB KNL