Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów – 321 kilometrów na litrze paliwa

Kropelka 2.0 przejechała 321,32 km na litrze benzyny, fot. facebook.com/skappw

Pojazd Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów - Kropelka 2.0 - podczas zawodów Shell Eco-marathon Challenger przejechał 321,32 km na 1 litrze benzyny. Pozwoliło to studentom PW zająć czwarte miejsce w zawodach.

Zespół SKAP od wielu lat uczestniczy w zawodach Shell Eco-marathon ze swoimi dwoma pojazdami: Kropelką i PAKS-em. Po majowych występach w Londynie i siódmym miejscu PAKS-a, przyszedł czas na Kropelkę 2.0.

Zawody Shell Eco-marathon Challenger odbyły się w Le Mans w dniach 23-25 czerwca 2017 roku. Była to świetna okazja dla zespołów do przetestowania ich pojazdów i wprowadzania w nich ulepszeń przed przyszłorocznymi zawodami Shell Eco-marathon Europe 2018. Na torze we francuskim Le Mans Kropelce 2.0 udało się po raz pierwszy w historii ukończyć pełny przejazd na zawodach Shell Eco-marathon.

Spośród dwóch zaliczonych przejazdów na bardzo wymagającym torze, najlepszy uzyskany wynik Kropelki 2.0 to 321,32 km/l benzyny, co pozwoliło na zajęcie czwartego miejsca w kategorii silników o spalaniu wewnętrznym.

Tym samym projekt Kropelka 2.0 wszedł w nową fazę rozwoju. Teraz przed naszym zespołem stoją kolejne wyzwania, które mają na celu wprowadzenie udoskonaleń pozwalających na pobicie rekordu Polski – piszą na swoim fanpage’u na Facebooku studenci ze SKAP.

Na sukces Kropelki 2.0 pracował cały zespół studentów ze SKAP, fot. FB