Studenci z PW i PŁ laureatami polskiej edycji konkursu Imagine Cup 2018

Studenci z zespołu Wavy

Krajowe finały konkursu Imagine Cup 2018 odbyły się 11 i 12 kwietnia 2018 r., fot. nadesłane

Artur Seliga z Politechniki Warszawskiej wraz ze studentami Politechniki Łódzkiej: Damianem Perydzeńskim, Jakubem Wujkiem, Marcinem Lenarczykiem i Michałem Andrzejczakiem, wygrali krajowy etap Imagine Cup Polska 2018. W lipcu studenci pojadą do Stanów Zjednoczonych i będą reprezentowali Polskę w finałach światowych konkursu.

Imagine Cup to globalna inicjatywa na rzecz rozwoju młodych biznesów, które wykorzystują najnowsze technologie, pozytywnie wpływają na rozwój społeczeństw, miast, rynku i komfort życia każdego z nas. Podczas finału jego uczestnicy w ciągu 5 minut prezentują w języku angielskim swój projekt i odpowiadają na pytania jury. W tegorocznej edycji konkursu walczono o główną nagrodę w wysokości 100 000 dolarów.

Zespołowi Wavy, złożonemu ze studentów PW i PŁ, udało się zająć I miejsce w kategorii BigData oraz wygrać finały krajowe i tym samym dostać „bilet” na finały globalne w Seattle w Stanach Zjednoczonych.

Ich projekt, który został doceniony przez konkursowe jury, to lokalizator dla nurków rekreacyjnych, który przekazuje informację o położeniu nurka w czasie rzeczywistym. Zebrane dane trafiają do chmury Azure, gdzie zostają przeanalizowane i zobrazowane z użyciem aplikacji. Lokalizator Wavy pozwala na obserwację położenia nurka, dzięki czemu może on czuć się bezpieczniej pod wodą. Dodatkowo można z niego wysłać sygnał SOS.

Więcej informacji o projekcie: wavydevice.com

Zdjęcie urządzenia

Jakub Wujek otrzymał również nagrodę dla najlepszego projektanta interfejsów, fot. FB Wavy