Nasz doktorant otrzymał Stypendium Fulbrighta

Krystian Kwieciński

Krystian Kwieciński jest doktorantem na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, fot. nadesłane

Wśród 41 polskich stypendystów prestiżowego Programu Fulbrighta znalazł się także doktorant z Wydziału Architektury, Krystian Kwieciński. Architekt wyjedzie do USA w nadchodzącym roku akademickim.

Krystian Kwieciński zdobył stypendium w kategorii Fulbright Junior Advanced Research Award. To program skierowany do doktorantów trwający od 6 do 9 miesięcy. Doktorant Wydziału Architektury odbędzie swoje stypendium w Pennsylvania State University. Tam będzie realizował projekt: Ograniczenia zastosowania przemysłowej indywidualizacji w budownictwie mieszkaniowym.

Stypendia Programu Fulbrighta finansują i ułatwiają pobyt w Stanach Zjednoczonych i w Polsce wybitnym polskim oraz amerykańskim absolwentom uczelni wyższych, doktorantom i pracownikom naukowym. Programy stypendialne Komisji Fulbrighta już od ponad pół wieku przyczyniają się do polsko-amerykańskiej wymiany naukowej i akademickiej. To jeden z największych takich programów między USA a innymi krajami.

Każdego roku przyznawanych jest ponad 100 stypendiów.

Pełna lista stypendystów znajduje się na stronie Polsko-Amerykańska Komisji Fulbrighta.