Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla spółki spin-off PW

Ciecz zagęszczana ścinaniem

Ciecz zagęszczana ścinaniem może mieć bardzo wiele zastosowań, fot. nadesłane

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej pracujący pod kierunkiem prof. dr. hab. Mikołaja Szafrana oraz firma BangProof zostali docenieni za prototyp czapki o funkcji kasku. W wynalazku wykorzystano technologię cieczy zagęszczanych ścinaniem.

Projekt spółki spin-off PW „Smart Fluid” oraz BangProof zdobył uznanie podczas Kongresu Impact’17 – wydarzenia poświęconego gospodarce przyszłości (31 maja-1 czerwca 2017, Kraków). Zespół otrzymał z rąk Premier Beaty Szydło Nagrodę Główną Prezesa Rady Ministrów oraz Nagrodę Publiczności. „Smart Fluid” reprezentowali podczas uroczystości dr inż. Łukasz Wierzbicki z Wydziału Inżynierii Materiałowej i mgr inż. Małgorzata Głuszek z Wydziału Chemicznego.

Warto wspomnieć, że technologia cieczy zagęszczanych ścinaniem została włączona do polskiej misji gospodarczej i będzie promowana przez polski rząd na różnych wydarzeniach w kraju i za granicą. O nagrodzonej technologii pisaliśmy w cyklu Badania – Innowacje – Technologie

Źródło: Wydział Chemiczny PW