Koło Naukowe ADek nagrodzone na zawodach gokartów elektrycznych

Zespół ADek z PW, od lewej: Miłosz Gałązka, Bartek Bursa, Łukasz Krawczuk Vel Walczuk, Artur Pardo i Marcin Staszewski, fot. FB

Koło Naukowe ADek do Limoges pojechało bronić głównego trofeum zdobytego rok temu na zawodach e-Kart Challenge we Francji. Nie mogło być inaczej – nasza drużyna znów znalazła się w czołówce europejskich zespołów.

30,45 sekund w sprincie dało studentom PW drugie miejsce na podium. Tym samym, po raz pierwszy wicemistrzami Europy w kategorii SPRINT została drużyna z Polski.

Po raz kolejny studenci z całej Europy spotkali się na zawodach gokartów elektrycznych w Limoges we Francji. Walczyli tam o prestiżowe nagrody w kategoriach technicznych oraz sportowych podczas wyścigów na różnych dystansach. Jury oceniało także całokształt pracy zespołu podczas zawodów.

Studenci z Koła Naukowego ADek w zeszłym roku zdobyli trzy nagrody we francuskim Limoges. Organizatorzy przyznali grupie także ogólną nagrodę dla najlepszego zespołu uczestniczącego w imprezie.

W tym roku ADeK do Francji pojechał z nowym gokartem z silnikiem o większej sprawności i mocy szczytowej 40 km (koni mechanicznych, to około 4 razy więcej niż w poprzedniej konstrukcji). Ich pojazd wyposażony jest także w komputer pokładowy z dotykowym ekranem i możliwością komunikacji z kokpitem.