Kolejny sukces Międzywydziałowego Koła Naukowego "Smart City"

Bożena Deka, Kacper Skawiński i Dominika Grylak

Bożena Deka, Kacper Skawiński i Dominika Grylak, fot. Wydział Inżynierii Lądowej

Zespół pracujący nad projektem cocoNET został półfinalistą konkursu Microsoft Imagine Cup. Pomysł znalazł się wśród ośmiu najlepszych projektów w kategorii Smart City.

Projekt cocoNET koncentruje się na problemach zanieczyszczenia powietrza. Zespół tworzą Bożena Deka, Katarzyna Deperas, Dominika Grylak i Kacper Skawiński. Wcześniej cocoNET znalazł się w finale innego konkursu – Cradle to Cradle Design Challenge IV.

Microsoft Imagine Cup to coroczny konkurs technologiczny  dla studentów. We wszystkich czternastu edycjach konkursu, które odbyły się dotychczas, uczestniczyło blisko dwa miliony studentów, reprezentujących ponad 190 krajów. Kategoria Smart City promuje innowacyjne rozwiązania dla miast, które mogłyby być wdrażane przy użyciu narzędzia Azure Microsoft.

Źródło: Wydział Inżynierii Lądowej