KN Awioniki MelAvio na podium w ogólnopolskim konkursie

Członkowie KN Awioniki MelAvio podczas Droniady 2017

Członkowie KN Awioniki MelAvio podczas Droniady 2017, fot. Facebook

Koło Naukowe Awioniki MelAvio działające przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW zajęło trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie akademickim Droniada 2017.

W tym roku uczestnicy prezentowali koncepcje przeprowadzenia akcji poszukiwawczo-ratunkowej z użyciem bikonów, dronów i analizy informacji. Podczas misji za pomocą drona i systemów teleinformatycznych zespoły musiały jak najszybciej odnaleźć poszkodowanych (bikony), jak najdokładniej podać ich współrzędne geograficzne na mapie, która trafiała na stanowisko dowodzenia, samemu wcielić się w ratowników medycznych i dokonać ewakuacji losowo wybranej ofiary spośród tych, które odnalazły.  Na całość akcji zespoły miały 30 minut.

- Pomimo przygód podczas startu sędziowie docenili naszą pracę i zauważyli potencjał przygotowanego przez nas systemu - podsumowali swój występ studenci z KN Awioniki MelAvio.

Droniada 2017 odbyła się się w dniach 16-18 czerwca 2017 roku w Aeroklubie Krakowskim. W zawodach wystąpiło 11 zespołów z całej Polski. Obok KN Awioniki MelAvio Politechnika Warszawska miała tam także innego przedstawiciela - Koło Naukowe ADek, które debiutowało w tych zawodach.