I miejsce studentów z SMKN SAE w zawodach Aero Design East 2011

Drużyna Politechniki Warszawskiej wygrała prestiżowe zawody Aero Design East 2011 rozgrywane w Mariettcie pod Atlantą, w Stanach Zjednoczonych. Zawody odbywały się w dniach 30 kwietnia - 1 maja 2011 roku.

Konkurs organizowany corocznie przez SAE International to zmagania studentów z blisko 80 drużyn z całego świata, współorganizowany przez Lockheed Martin, jeden z największych koncernów lotniczych na świecie. Członkowie Studenckiego Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE zajęli w klasie Advanced pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, pierwsze miejsce pod względem podniesionego ciężaru, trzecie miejsce za prezentację techniczną oraz trzecie miejsce za system DAS.

Przy masie własnej samolotu zaledwie 4,5 kg, konstrukcja o nazwie Evolution (gruntowna ewolucja zwycięskiego projektu z ubiegłego roku) podniosła ciężar o masie 18,5 kg! Na zawody w USA pojechała grupa 12 osób, natomiast przy projekcie pracowało blisko 30 członków Koła, którzy w równym stopniu są twórcami tego sukcesu. Studenci wrócą do Polski z Chicago 11 maja, o godz. 14.15, lotem PLL LOT nr 0004.

Tegoroczny sukces jest wspaniałym podsumowaniem 20 rocznicy startów Koła w zawodach Aero Design.

Więcej o SMKN SAE:
Sukces na międzynarodowych zawodach samolotów bezzałogowych w USA
3 miejsce studentów PW na zawodach Aerodesign West w Texasie