Damian Czykier znów najlepszy w mistrzostwach Polski

Damian Czykier cieszy się ze złotego medalu mistrzostw Polski

Damian Czykier powiększył swoją kolekcję medali o dwa złote krążki, fot. Facebook / Running Creatives

Student Wydziału Inżynierii Lądowej potwierdził, że jest obecnie najlepszy w kraju w biegu na 110 m przez płotki. Do sukcesu indywidualnego dołożył zwycięstwo wraz z kolegami w sztafecie 4x100 m. Tak jak przed rokiem, z mistrzostw Polski wraca więc z dwoma złotymi medalami.

Dla Damiana Czykiera były to szczególne zawody - wszystko dlatego, że mistrzostwa odbywały się w jego rodzinnym mieście - Białymstoku. "Wspaniałe uczucie, móc wygrywać z takimi kibicami! Niesamowite mistrzostwa, które zostaną w mojej pamięci do końca życia" - napisał nasz student na swoim fanpage'u na Facebooku.

W sobotę miejscowi fani mieli powody do radości m.in. za sprawą reprezentującej klub Podlasie Białystok sztafety 4x100 m (w składzie Łukasz Nabiałek, Damian Czykier, Adrian Kamiński oraz Kamil Kryński), która pewnie obroniła wywalczone przed rokiem mistrzostwo Polski. Zawody wygrali z czasem 39,77 s i o 0,6 s wyprzedzili drugi zespół (rok temu mieli na mecie przewagę ledwie 0,03 s).

W niedzielę Damian Czykier był zdecydowanie najlepszy w swojej koronnej konkurencji - biegu na 110 m przez płotki. Uzyskał czas 13,44 s (o 0,39 s lepszy od srebrnego medalisty).

Już niedługo kolejna okazja, by trzymać kciuki na naszego studenta - wystąpi w lekkoatletycznych mistrzostwach świata, które od 4 do 13 sierpnia 2017 roku odbywać się będą w Londynie.