Damian Czykier półfinalistą mistrzostw świata

Damian Czykier na stadionie w Londynie

Damian Czykier po raz pierwszy startował w mistrzostwach świata, fot. Facebook

Pierwsza niedziela odbywających się w Londynie Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce przyniosła nam sporo emocji - na bieżni moglibyśmy bowiem oglądać naszego studenta. Damian Czykier zakończył swój udział w zawodach na półfinale. Ostatecznie zajął 14. miejsce.

O studencie Wydziału Inżynierii Lądowej zrobiło się głośno rok temu. Został wtedy mistrzem Polski, był czwarty w mistrzostwach Europy w Amsterdamie, a w Rio de Janeiro biegał w olimpijskim półfinale.

W Londynie, w swoim debiucie w mistrzostwach świata, Damian Czykier znów zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Pewnie przebrnął eliminacje, uzyskując czas 13,53 s (był trzeci w swoim biegu, a do kolejnego etapu zmagań kwalifikowało się po czterech najlepszych płotkarzy). W półfinale uzyskał jeszcze lepszy wynik (13,42 s), ale nie wystarczyło to, by znaleźć się w gronie ośmiu najlepszych zawodników świata. W swoim biegu nasz student był piąty, a do finału awans wywalczało po 2 najlepszych zawodników z każdego z trzech biegów. Dało to Damianowi Czykierowi 14. miejsce, a więc takie samo, jak rok temu podczas startu na igrzyskach.

Naszego płotkarza czeka w tym sezonie jeszcze jedna ważna impreza - XXIX Letnia Uniwersjada w Tajpej (19-30 sierpnia 2017).  Liczymy na kolejny udany występ!

Polub fanpage Damiana Czykiera