Damian Czykier brązowym medalistą Uniwersjady

Damian Czykier na podium Uniwersjady w Tajpej

Damian Czykier na podium Uniwersjady, fot. Facebook

Student Wydziału Inżynierii Lądowej PW zajął w Tajpej trzecie miejsce w biegu na 110 m przez płotki.

W finale Damian uzyskał czas 13,56 s. Tylko o 0,01 s lepszy był reprezentant Tajwanu Kuei-Ru Chen. Wygrał faworyt - Węgier Balázs Baji (13,35 s), brązowy medalista tegorocznych mistrzostw świata w Londynie i wicemistrz Europy sprzed roku.

Po biegu nasz student się cieszył, ale mówił też o niedosycie.

Drugi z reprezentantów Politechniki Warszawskiej na Uniwersjadzie w Tajpej, łucznik Kacper Sierakowski, turnieje indywidualny i drużynowy zakończył na 1/8 finału. Najlepiej poszło mu w zawodach par mieszanych, gdzie dotarł do 1/4 finału.

Uniwersjady, nazywane także Igrzyskami Studenckimi, to najważniejsze zawody organizowane przez Międzynarodową Federację Sportu Uniwersyteckiego. Odbywają się co dwa lata, w latach nieparzystych. W tym samym roku rozgrywane są zawody zimowe i letnie. XXIX Letnia Uniwersjada w Tajpej trwa od 19 do 30 sierpnia 2017 roku.