Cztery nasze koła naukowe w finale konkursu StRuNa

Koło Naukowe Biotechnologów "Herbion"

Koło Naukowe Biotechnologów "Herbion", Studenckie Koło Astronautyczne, Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz Studencki Oddział SPIE znalazły się w finale konkursu StRuNa, podsumowującego aktywność naukową kół i innych organizacji studenckich.

KN "Herbion" zostało docenione za projekt "Charakterystyka, nowo wyizolowanego ze środowiska, szczepu bakterii z rodzaju Janthinobacterium oraz opracowanie pełnego procesu bioprodukcji wiolaceiny", SKA za projekt "Produkcja i testy żagla deorbitacyjnego satelity PW-Sat2", KN Inżynierii Chemicznej i Procesowej za szóstą edycję European Young Engineers Conference, a Studencki Oddział SPIE za Konferencję OPTO 2017.

Do finału konkursu zakwalifikowano łącznie 40 zgłoszeń z uczelni z całej Polski.

Konkurs StRuNa jest organizowany przez Studencki Ruch Naukowy pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagrody w konkursie przyznawane są w pięciu kategoriach: Konferencja Roku, Wyprawa Roku, Projekt Roku, Koło Naukowe Roku i Opiekun Naukowy Roku.

Pełna lista finalistów jest dostępna na stronie www.struna.edu.pl