Akumulator ciepła z PW zdobył Godło "Teraz Polska"

Wydział Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW

Wydział Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW, fot. BPI

Za nami XXVII konkurs "Teraz Polska" dla najlepszych przedsiębiorców, usług, innowacji i samorządów w kraju. W kategorii Przedsięwzięcie Innowacyjne nagrodę otrzymali twórcy akumulatora ciepła stworzonego przy Wydziale Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW.

Pracownicy Wydziału IBHiIŚ od wielu lat współpracują z Fundacją Godła Promocyjnego "Teraz Polska" uczestnicząc w pracach Branżowych Komisji Ekspertów. W tym roku sami postanowili zawalczyć o nagrodę w konkursie. I to z dużym sukcesem. "Akumulator ciepła dla systemów ciepłowniczych w Polsce" został nagrodzony w kategorii Przedsięwzięcie Innowacyjne.

Uroczysta Gala "Teraz Polska" odbyła się 29 maja 2017 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie. W tym roku Kapituła Konkursu nagrodziła Godłem 13 produktów, 9 usług, 3 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 3 gminy. Po raz ósmy przyznane zostały również tytuły "Wybitny Polak". W tym roku trafiły one w ręce Krzysztofa Pastora - znakomitego choreografa, dyrektora Polskiego Baletu Narodowego oraz Jana A.P. Kaczmarka – kompozytora, laureata Oscara, twórcę i dyrektora Festiwalu Transatlantyk.

– Konkurs "Teraz Polska" jest organizowany od ponad ćwierć wieku – powiedział Michał Lipiński, dyrektor konkursu. – W tym czasie jako naród staliśmy się bardziej świadomymi konsumentami, a nasz biało-czerwony znak stał się niejako drogowskazem. Podkreślił, że godło „Teraz Polska” cieszy się zaufaniem, uznaniem społecznym i jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują konsumenci, nabywając produkt czy usługę opatrzoną tym znakiem.