Znak Politechniki Warszawskiej

Osiągnięcia

Trzy zespoły z PW wezmą udział w Shell Eco-Marathon

Do rozpoczęcia wyścigu zostało już niecałe trzy miesiące, a 221 załóg z 24 państw buduje swoje pojazdy, które mają ustanawiać nowe rekordy wydajności podczas Shell Eco-Marathon Europe.

PDR zakończony sukcesem

Projekt SCOPE 2.0, powstający w Studenckim Kole Astronautycznym przy wydziale MEiL, przeszedł kolejny etap międzynarodowego konkursu REXUS/BEXUS.

Motoszybowiec z napędem elektrycznym powstanie w ramach współpracy Politechniki Rzeszowskiej i Warszawskiej

To pierwszy tego typu wspólny projekt obu uczelni. Cztery lata temu w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej utworzyły one Międzyuczelniane Wielofunkcyjne Lotnicze Laboratorium Naukowo-Badawcze.

Dr inż. Patrycja Ciosek laureatką programu „LIDER”

W dniu 4 lutego 2010 roku, w siedzibie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie odbyło się śniadanie z laureatami konkursu w ramach programu „LIDER” i przedstawicielami mediów.

Nagroda „Człowiek roku - przyjaciel kolei” dla prof. nzw. dr hab inż Adama Szeląga

9 listopada 2009 roku w warszawskim Teatrze Narodowym odbyła się Gala Kolejowa, organizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA i Railway Business Forum, na której wręczone zostały nagrody w konkursie „Człowiek Roku - Przyjaciel Kolei” nazywanym popularnie „kolejowymi Oskarami”.

Premier wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe

44 naukowców i 5 zespołów naukowych odebrało Nagrody Prezesa Rady Ministrów za działalność naukową, naukowo-techniczną, artystyczną i za rozprawy doktorskie i habilitacyjne.

Absolwentka PW laureatką konkursu "Młody Wynalazca 2009"

Projekt elektrycznego pojazdu miejskiego „Kul-Car” dla kierowców poruszających się na wózku inwalidzkim, zajął pierwsze miejsce w konkursie "Młody Wynalazca 2009".

Student PW jednym z laureatów 26. Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszą pracę magisterską z informatyki

Konkurs od 1984 roku organizuje Polskie Towarzystwo Informatyczne. Ma on podnosić poziom prac magisterskich z zakresu informatyki i służyć wymianie doświadczeń oraz osiągnięć dydaktycznych różnych informatycznych środowisk akademickich.

Niemieckie stypendia dla najlepszych polskich studentów środowiska

14 najlepszych polskich studentów w dziedzinie środowiska otrzymało stypendia Niemieckiej Fundacji Federalnej "Środowisko". To 13. edycja konkursu stypendialnego prowadzonego początkowo przez fundację prof. Macieja Nowickiego, obecnego ministra środowiska, i kontynuowanego przez niemiecką fundację.

FNP wybrała „Mistrzów” nauk technicznych

Dziewięciu polskich naukowców zostało laureatami kolejnej edycji programu „Mistrz”, zorganizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej (FNP). W dwunastej edycji programu nagrodzono przedstawicieli nauk technicznych.

Doktorantka PW zwyciężczynią Scopus–Perspektywy Young Researcher Award

Martyna Kucharska, doktorantka Politechniki Warszawskiej, studiująca na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej znalazła się w gronie 10 wybitnych młodych naukowców wyróżnionych nagrodą ustanowioną przez międzynarodowe wydawnictwo naukowe Elsevier B.V. oraz Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

Laureaci Gali Złotej Kredy 2009

14 listopada 2009 roku, podczas obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, odbył się uroczysty finał konkursu „Złotej Kredy”.

Absolwent Politechniki Warszawskiej laureatem konkursu: "Lider Przedsiębiorczości roku 2009"

Absolwent Politechniki Warszawskiej laureatem konkursu: "Lider Przedsiębiorczości roku 2009" organizowanego przez Fundację małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Drugie miejsce dla programu International MBA w Szkole Biznesu PW w rankingu Rising Stars

Z prawdziwą satysfakcją informujemy, że Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zajęła drugie miejsce w globalnym rankingu FYMBA Rising Stars ogłoszonym przez portal FindyourMBA.com

Studenci z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych nagrodzeni w konkursie ABB IT Challenge

Rozstrzygnięto drugą edycję Konkursu ABB IT Challenge, który objął obronione prace dyplomowe dotyczące nowych technologii informatycznych.

Laureaci XIV edycji konkursu „Grasz o staż” z Politechniki Warszawskiej

14 studentów Politechniki Warszawskiej zostało laureatami XIV edycji konkursu „Grasz o staż”, organizowanego przez firmę PricewaterhouseCoopers i Gazetę Wyborczą.

Reprezentanci Studenckiego Koła Naukowego Mechaników Pojazdów w zawodach Pucharu Polski Rallycross

Jest to największa po Polskiej rundzie WRC impreza sportów motorowych w naszym kraju. Mistrzostwa Europy to najwyższy szczebel zmagań w bardzo widowiskowych wyścigach Rallycross.

Kolejne sukcesy reprezentacji Koła Naukowego Lotników

Łukasz Grabowski - student MEiL'u, członek KNL'u uzyskał tytuł dwukrotnego Mistrza Polski, uczestnicząc w zawodach szybowcowych organizowanych w Ostrowie Wielkopolskim i w Częstochowie.

Dr inż. Wojciech Bury wyróżniony nagrodą Prezesa Rady Ministrów w roku 2009

Dr inż. Wojciech Bury z Zakładu Katalizy i Chemii Metaloorganicznej Wydziału Chemicznego PW wyróżniony został nagrodą Prezesa Rady Ministrów w roku 2009 za rozprawę doktorską zatytułowaną "Synteza, budowa i reaktywność metaloorganicznych kompleksów karboksylanowych metali grupy 12 i 13". Promotorem rozprawy jest prof. dr hab. Janusz Lewiński.

I miejsce studentów PW w konkursie GE "Make Your Campus Greener"

Studenci z Koła Naukowego Energetyków zostali niekwestionowanymi zwycięzcami międzynarodowego konkursu organizowanego przez General Electric: "Make Your Campus Greener".

Sukces studentów Koła Naukowego Energetyków Wydziału MEiL

Studenci z Koła Naukowego Energetyków brali udział w międzynarodowym konkursie organizowanym przez General Electric: "Make Your Campus Greener". Ich praca dotycząca projektu nowego sposobu zasilania Instytutu Techniki Cieplnej w ciepło została wybrana do ścisłego grona trójki finalistów - zespołów z uniwersytetów europejskich.

Laureaci konkursu "Przestrzenie Politechniki Warszawskiej"

Prorektor ds. Studenckich prof. Władysław Wieczorek ogłosił w dniu 30 czerwca listę laureatów Konkursu. Prace konkursowe można zobaczyć w galerii.

Studencki Nobel także dla studentów PW

09 maja 2009 odbyła się mazowiecka gala Studenckiego Nobla.

Prof. Stefan Kuryłowicz nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

15 czerwca 2009 roku Minister Bogdan Zdrojewski przyznał Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. nzw. dr hab. inż. arch. Stefanowi Kuryłowiczowi.

Odznaczenie dla prof. dr hab. Ewy Kasprzyckiej

W dniu 11 marca 2009 r. podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim, Prezydent RP Lech Kaczyński wręczył ordery i odznaczenia 12 kobietom, które wniosły znaczący wkład w promocję polskiej myśli naukowej i technicznej.