Znak Politechniki Warszawskiej

Osiągnięcia

Medale w Akademickich Mistrzostwach Polski w Strzelectwie Sportowym

Medaliści AMP w Strzelectwie Sportowym

Mateusz Michalak, który studiuje budownictwo w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku, dwukrotnie znalazł się na podium Akademickich Mistrzostw Polski w Strzelectwie Sportowym w Myślenicach.

Sukces studentów z Koła Naukowego Lotników

Medaliści XI Akademickich Mistrzostw Polski na Celność Lądowania

Jakub Kęciek, Jan Oleszczuk i Piotr Rybka zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej XI Akademickich Mistrzostw Polski na Celność Lądowania. Wszyscy trzej to studenci Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Zespół z Wydziału Transportu brał udział w pracach nad stacjami II linii metra

Metro Warszawskie ogłosiło wyniki konkursu na kolejne stacje II linii metra. Zwyciężyła koncepcja architektoniczna konsorcjum firm AMC – Andrzej Chołdzyński i Biura Projektów „Metroprojekt”. W projekt swój wkład wniósł także Wydział Transportu PW.

Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla spółki spin-off PW

Ciecz zagęszczana ścinaniem

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej pracujący pod kierunkiem prof. dr. hab. Mikołaja Szafrana oraz firma BangProof zostali docenieni za prototyp czapki o funkcji kasku. W wynalazku wykorzystano technologię cieczy zagęszczanych ścinaniem.

Koło Naukowe ADek nagrodzone na zawodach gokartów elektrycznych

Koło Naukowe ADek do Limoges pojechało bronić głównego trofeum zdobytego rok temu na zawodach e-Kart Challenge we Francji. Nie mogło być inaczej – nasza drużyna znów znalazła się w czołówce europejskich zespołów.

Naukowiec z PW wyróżniony w konkursie ABB

Dr inż. Szymon Piasecki odbiera nagrodę z rąk Marka Florkowskiego, dyrektora Centrum Badawczego ABB w Krakowie

Dr inż. Szymon Piasecki z Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej otrzymał za swoją pracę doktorską wyróżnienie w XIV edycji Konkursu o Nagrodę ABB.

Zespół z PW nagrodzony w międzynarodowym konkursie

Drużyna "Dimensionless": Adriana Brodnicka, Tomasz Kosmalski, Karol Wielczyk i Michał Zdunek

Drużyna "Dimensionless" z Wydziału Inżynierii Lądowej zdobyła nagrodę dodatkową za efektywność konstrukcji w Drugim Nordyckim Konkursie Mostów Stalowych BRICO 2017. Zawody odbyły się w Estonii.

Kolejny sukces Międzywydziałowego Koła Naukowego "Smart City"

Bożena Deka, Kacper Skawiński i Dominika Grylak

Zespół pracujący nad projektem cocoNET został półfinalistą konkursu Microsoft Imagine Cup. Pomysł znalazł się wśród ośmiu najlepszych projektów w kategorii Smart City.

Akumulator ciepła z PW zdobył Godło "Teraz Polska"

Wydział Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW

Za nami XXVII konkurs "Teraz Polska" dla najlepszych przedsiębiorców, usług, innowacji i samorządów w kraju. W kategorii Przedsięwzięcie Innowacyjne nagrodę otrzymali twórcy akumulatora ciepła stworzonego przy Wydziale Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW.

Podium w Akademickich Mistrzostwach Polski w Żeglarstwie

Najlepsze załogi AMP w Żeglarstwie

Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie, które odbyły się na jeziorze Niegocin (22-25 maja 2017 roku). W klasyfikacji obejmującej uczelnie techniczne uplasowaliśmy się na drugiej pozycji.

Nasi lekkoatleci z medalami w Akademickich Mistrzostwach Polski

Najlepsze męskie drużyny Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce

Najwięcej powodów do radości miał Damian Czykier, który został królem sprintu - wygrał bieg na 100 m. Ponadto męska drużyna z Politechniki Warszawskiej zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i była trzecia również wśród uczelni technicznych.

Nasi studenci architektury laureatami konkursu 120 Hours

Część zwycięskiego projektu Agnieszki Kołacińskiej i Jakuba Andrzejewskiego

Agnieszka Kołacińska i Jakub Andrzejewski - studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej wygrali międzynarodowy konkurs 120 Hours. Rywalizujący w nim uczestnicy w ciągu zaledwie 120 godzin mają stworzyć projekt. W tym roku był to 100-metrowy budynek dla szkoły w chińskiej wiosce w regionie Puan City, w prowincji Ginhou. Gmach miał pomieścić kantynę i bibliotekę.

Drużyna z PW w europejskim finale konkursu EBEC

Nasi studenci wiedzą jak przełożyć myśl techniczną na obliczenia inżynierskie i praktykę. Czteroosobowy zespół z Politechniki Warszawskiej będzie reprezentować Polskę podczas europejskiego finału Konkursu Inżynierskiego EBEC w Brnie.

Polskie studentki architektury wygrały międzynarodowy konkurs

Zwycięski projekt

Ich projekt obiektu sakralnego w Senegalu okazał się najlepszy. Koncepcję opracował trzyosobowy zespół LIAFINAND: Natalia Serafin (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej), Paulina Górecka (Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej) oraz Anita Wiśniewska (Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej).

Kolarze górscy na medal

Medaliści AMP 2017 w kolarstwie górskim w wyścigu ze startu wspólnego: Karol Michalski, Piotr Konwa i Krzysztof Łukasik

Krzysztof Łukasik zdobył srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego w Akademickich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim. W klasyfikacji generalnej męskich drużyn nasi reprezentanci także zajęli drugie miejsce. Wyprzedzili ich tylko kolarze z Uniwersytetu Warszawskiego, co oznacza, że PW wygrała w kategorii uczelni technicznych.

Medale w AMP w Trójboju Siłowym

Reprezentanci PW wraz z trenerami

Kolejny sukces reprezentantów Politechniki Warszawskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski. Nasi zawodnicy trójboju siłowego wywalczyli w Katowicach (5-7 maja 2017 roku) trzy medale indywidualnie, a do tego zespołowo zajęli trzecie miejsce wśród uczelni technicznych.

Roboty studentów PW nagrodzone w międzynarodowych zawodach

Bartosz Grabczak i jego robot Leon

Trzy pierwsze miejsca zajęli przedstawiciele Koła Naukowego Robotyków w European Robot Challenge - międzynarodowych zawodach robotów mobilnych. Wydarzenie odbyło się 13 maja 2017 roku w Opolu.

Zespół z PW w drugim etapie konkursu ABB IT Challenge 2017

Fragment plakatu konkursu ABB IT Challenge 2017

Zespół Krzyki Jakuba Krzykowskiego z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej znalazł się wśród dziesięciu najlepszych drużyn konkursu ABB IT Challenge 2017. Teraz zespół złożony ze studentów naszej Uczelni i Politechniki Poznańskiej będzie pracował nad stworzeniem oprogramowania, które umożliwi realizację zgłoszonego pomysłu.

Nagrody dla studentów geodezji z PW

Członkowie Stowarzyszenia Studentów GiK PW "GEOIDA" wraz z dr. hab. inż. Andrzejem Pachutą, prof. PW

Drugie miejsce za referat i wyróżnienie za poster - to nasze sukcesy podczas XII Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geodezji (25-27 kwietnia 2017, Olsztyn).

Projekt studentów PW doceniony w międzynarodowym konkursie

Autorzy nagrodzonego rozwiązania: Piotr Grudzień, Anna Sierhej i Marek Demianiuk

Trzyosobowy zespół studentów PW z Międzywydziałowego Koła Naukowego „Smart City” odniósł duży sukces w konkursie inżynierskim VINCI 2017 Innovation Students Awards. Jurorzy uznali ich pomysł za jeden z trzech najlepszych projektów w kategorii „International Region”. Pozostałe dwa wyróżnione rozwiązania pochodzą z Singapuru.

Nasi studenci zbudowali najlepszy most z papieru

Drużyna Kilerów Trzech prezentuje zwycięską konstrukcję

Drużyna studentów z Wydziału Inżynierii Lądowej zajęła pierwsze miejsce w konkursie wyKOMBinuj mOst organizowanym na Politechnice Gdańskiej przez Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO.

Świetny start naszego zespołu w Akademickich Mistrzostwach Polski

Drużyna aerobiku sportowego z PW wraz z trenerką

Członkowie sekcji aerobiku sportowego zajęli trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji drużyn i drugie w grupie uczelni technicznych. Medale zdobyli też w poszczególnych kategoriach: solistki, soliści i pary.

Medale naszych judoków w AMP

Najlepsze męskie drużyny na podium AMP

Zawodnicy reprezentujący Politechnikę Warszawską potwierdzili klasę w Akademickich Mistrzostwach Polski (Łódź, 7-9 kwietnia 2017). Nasza męska drużyna zdobyła wicemistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej i wygrała klasyfikację w gronie uczelni technicznych. Nasi judocy zdobyli medale także indywidualnie.

Sukces studentów PW w zawodach na Florydzie

Zespół Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign

Studenci Politechniki Warszawskiej po raz kolejny potwierdzili, że w projektowaniu i budowaniu samolotów bezzałogowych oraz wykonywaniu przez nie misji należą do absolutnej światowej czołówki. Trzy pierwsze miejsca, jedno drugie i dwa trzecie - to wyniki Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign w międzynarodowych zawodach, które od 21 do 23 kwietnia 2017 roku odbywały się w Lakeland.