Znak Politechniki Warszawskiej

Osiągnięcia

Akty nominacyjne dla pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej

21 czerwca w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia aktów nominacyjnych. Wśród 57 nowych profesorów troje to pracownicy naukowi Politechniki Warszawskiej. 

KN Naukowe Awioniki MelAvio z nagrodą w konkursie Droniada 2016

Część zespołu MelAvio podczas Droniady 2016

Członkowie Koła Naukowego Awioniki MelAvio z Politechniki Warszawskiej wygrali miesięczne szkolenie z zastosowań dronów w zarządzaniu kryzysowym. To Nagroda Specjalna od Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie i jego Centrum Dronów przyznana podczas konkursu dla zespołów uczelni wyższych Droniada 2016.

Prof. Janusz Zieliński z tytułem "Złoty Inżynier 2015"

Statuetka "Złoty Inżynier 2016"

Podczas XXV Kongresu Techników Polskich i III Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich we Wrocławiu prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński – Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku uzyskał tytuł "Złoty Inżynier 2015" w plebiscycie "Przeglądu Technicznego" w kategorii nauka. Pamiątkową statuetkę i dyplom laureat odebrał 16 czerwca 2016. 

Mariusz Zdanowski z Politechniki Warszawskiej zwycięzcą Konkursu o Nagrodę ABB

Dr inż. Mariusz Zdanowski z nagrodą w Konkursie ABB

Dr inż. Mariusz Zdanowski z Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej wygrał konkurs ABB na najlepszą pracę inżynierską, magisterską lub doktorską z energoelektroniki. W nagrodę otrzymał 30 tys. złotych. 

Sukcesy studentów PW na AMP w lekkiej atletyce

Trzy najlepsze męskie drużyny w AMP w lekkiej atletyce

Damian Czykier, Igor Bastek i żeńska sztafeta 4x100 m zdobyli medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które od 2 do 4 czerwca 2016 odbywały się w Łodzi. W klasyfikacji generalnej drużyn na trzecim miejscu uplasowała się męska reprezentacja Politechniki Warszawskiej. 

Studentka PW wyróżniona w międzynarodowym konkursie architektonicznym

Logo konkursu Berlin University Residences

Projekt Katarzyny Malinowskiej został doceniony w międzynarodowym konkursie dla studentów organizowanym przez ARCHmedium. Jego uczestnicy mieli stworzyć koncepcję osiedla uniwersyteckiego w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg.

Politechnika Warszawska wygrała 65. Warszawskie Regaty Wioślarskie

Reprezentanci Politechniki Warszawskiej po wygranym biegu

Nasza osada wygrała 65. wyścig ósemek wioślarskich na Wiśle. To już 7 rok z rzędu, kiedy drużyna Politechniki Warszawskiej triumfuje nad zespołem Uniwersytetu Warszawskiego.

Profesor Janusz Hołyst wyróżniony Nagrodą Kryształowej Brukselki

Profesor Janusz Hołyst podczas Gali Nagrody Kryształowej Brukselki

Rozdano nagrody za najlepsze wykorzystanie funduszy w ramach programu ramowego Horyzont 2020. Kryształowymi Brukselkami zostali wyróżnieni: naukowcy, jednostki naukowe i firmy.

Koło Naukowe ADek wyróżnione na zawodach gokartów we Francji

Członkowie Koła Naukowego ADek

Studenci z Koła Naukowego ADek zdobyli trzy nagrody w zawodach gokartów elektrycznych "e-Kart Challenge 2016" we francuskim Limoges. Organizatorzy przyznali grupie także ogólną nagrodę dla najlepszego zespołu uczestniczącego w imprezie.

Koło Naukowe Elektra z nagrodami w konkursie pojazdów elektrycznych we Francji

Dziewczyny z Koła Naukowego Elektra

Zmodyfikowany przez studentki Politechniki Warszawskiej melex został uznany za najlepszy studencki projekt całoroczny podczas imprezy odbywającej się we francuskim Limoges. Dziewczyny z Koła Naukowego Elektra doceniono też za organizację pracy zespołu. Popisały się do tego na torze – wygrały międzynarodowy wyścig studenckich gokartów.

Młodzi konstruktorzy z PW zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie

Zwycięscy Damian Młynarek oraz Krzysztof Chrzanowski (w środku) wraz z kolegami z Koła Naukowego ADek

Damian Młynarek oraz Krzysztof Chrzanowski wraz ze swoim wynalazkiem Rapidchair zdobyli nagrodę główną w kategorii "Pomocna konstrukcja" podczas ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS 2016. Gala finałowa konkursu odbyła się 30 maja 2016 roku w Krakowie.

Sukces Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej w Legnicy

Zwycięstwem zakończył się występ Chóru z naszej Uczelni w 47. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat. Artyści zdobyli Grand Prix i Rubinową Lutnię im. Jerzego Libana z Legnicy po raz trzeci z rzędu.

XXI Konkurs o Nagrodę Siemensa rozstrzygnięty

6 maja 2016 roku jury XXI edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa oraz VI edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów wybrało zwycięzców w każdej z kategorii. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 27 czerwca 2016 roku o godz. 11:00 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, podczas uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych.

Sukces kół naukowych z Politechniki Warszawskiej na turnieju robotów w Gdańsku

Robot podczas konkurencji Line Follower

W weekend 21 i 22 maja 2016 roku na Politechnice Gdańskiej odbyły się dwa turnieje robotów. Zmagania robotyczne zakończyły się sukcesem dla Koła Naukowego Robotyków z Wydziału MEiL oraz Koła Naukowego Robotyki "Bionik" z Wydziału EiTI.

Mgr inż. Janusz Kulpa laureatem konkursu Best Students Paper Award

Doktorant w Instytucie Systemów Elektronicznych Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych został wyróżniony II miejscem w konkursie na najlepszy artykuł studencki.

Sukces Koła Naukowego Robotyki BIONIK w międzynarodowych zawodach

Członkowie Naukowego Koła Robotyki BIONIK, działającego na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, Michał Kowalewski i Michał Dębski zajęli 1. miejsce w konkurencji LEGO SUMO na IV Międzynarodowych Zawodach Robotów ROBO~motion, które odbyły się 23 kwietnia 2016 w Rzeszowie.

Profesor Piotr Wolański z nagrodą Błękitnych Skrzydeł

prof. dr hab. inż. Piotr Wolański

Kapituła Błękitnych Skrzydeł Instytutu Lotnictwa przyznała prof. dr. hab. inż. Piotrowi Wolańskiemu specjalne wyróżnienie za całokształt lotniczo-kosmicznej działalności nauczycielskiej i naukowej.

Nagroda PRIX SARP FR dla studenta Politechniki Warszawskiej

Wizualizacja budynku - widok z pasażu wiślanego w kierunku północnym

Stowarzyszenie Architektów Polskich we Francji przyznało doroczną nagrodę PRIX SARP FR za najciekawszy projekt dyplomowy inżynierski 2015 roku. Prestiżowy tytuł otrzymał Piotr Zbierajewski, student Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Znaczące osiągnięcie dla energetyki jądrowej z udziałem PW

Czterech fizyków, w tym prof. Piotr Magierski z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, opracowało nowy, dokładny model rozszczepienia jądra atomowego. Eksperyment wymagał zastosowania mechaniki kwantowej i użycia potężnych superkomputerów.

Sukces Instytutu Telekomunikacji Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych

Na tegorocznej konferencji OFC (The Optical Fiber Communication Conference and Exhibition), badacze z Instytutu Telekomunikacji PW zademonstrowali rekordową transmisję z wykorzystaniem laserów 850 nm VCSEL.

Kamizelka kuloodporna z Politechniki Warszawskiej wyróżniona

Soczewki Focusa

Soczewki Focusa 2015 rozdane

Student Wydziału Mechatroniki PW wyróżniony na konferencji Fizyka Dla Medyka

Plakat IV Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Fizyki Medycznej – Fizyka Dla Medyka

Mikołaj Kegler z Koła Naukowego Aparatury Biomedycznej działającego przy Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej zdobył dwie nagrody na IV Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Fizyki Medycznej – Fizyka Dla Medyka. 

Wręczono nominacje doktorskie i habilitacyjne oraz Medal Młodego Uczonego

Wręczenie Medalu Młodego Uczonego

22 marca 2016 roku w Małej Auli Gmachu Głównego odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu, podczas którego Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z zaproszonymi gośćmi wręczył promocje doktorskie i habilitacyjne oraz Medal Młodego Uczonego, a także odznaczenia państwowe.

Prof. Janusz Lewiński otrzymał tytuł Fellow of the Royal Chemical Society

Prof. Janusz Lewiński

Prof. Janusz Lewiński otrzymał zaszczytną godność Fellow of the Royal Chemical Society (FRSC). Tytuł FRSC przyznawany jest co roku ok. 40 naukowcom za wybitny wkład w rozwój nauk chemicznych.

Kierunki studiów Politechniki Warszawskiej z Certyfikatami "Studia z przyszłością"

Certyfikaty "Studia z przyszłością"

W dniu 16 marca 2016 roku odbył się finał I edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacyjnego "Studia z przyszłością", organizowanego wspólnie przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC. Wśród laureatów tytularne akredytacje uzyskały studia prowadzone na Politechnice Warszawskiej.