Znak Politechniki Warszawskiej

Osiągnięcia

SKAP z drugim miejscem w Shell Eco-marathon 2016

Pojazd PAKS podczas zawodów Shell Eco-marathon

Członkowie Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa wracają z zawodów w Londynie z kolejnym sukcesem. Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach wywalczyli drugie miejsce w rywalizacji aut miejskich napędzanych benzyną (Urban Concept – Gasoline). 

Cztery projekty z PW z dofinansowaniami z Narodowego Centrum Nauki

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Młodzi naukowcy z naszej Uczelni: Julianna Kostencka, Maciej Malinowski, Alicja Matuszewska i Andrzej Jerzy Wojeński zostali laureatami konkursu ETIUDA na stypendia doktorskie. 

SKN Robotyki Podwodnej zajęło 19 miejsce w zawodach MATE

SKN Robotyki Podwodnej podczas zawodów MATE 2016

Udział naszych reprezentantów w finale międzynarodowych zawodów robotyki podwodnej MATE ROV Competition można uznać za udany. Studenci z Politechniki Warszawskiej zajęli 19 miejsce na świecie w kwalifikacji generalnej wśród ponad 30 drużyn startujących w kategorii EXPLORER.

Grzegorz Wróblewski laureatem konkursu Innovators Under 35

Grzegorz Wróblewski podczas prezentacji na gali Innovators Under 35

Technologia, która pozwala tworzyć giętkie i przezroczyste elektrody – przy niskich kosztach i na dużą skalę – to nagrodzony projekt dr. inż. Grzegorza Wróblewskiego z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Sukces zespołu prof. Janusza Piechny

Arrinera Hussarya GT

W Festiwalu Prędkości w Goodwood wystartował pierwszy samochód polskiej konstrukcji i produkcji - Arrinera Hussarya GT. Jego aerodynamikę opracował zespół pod kierunkiem profesora Janusza Piechny z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Laboratorium Inżynierii Biomedycznej PW z nagrodą "Luminatus 2016"

Zespół z Laboratorium Inżynierii Biomedycznej z jego kierownikiem prof. Tomaszem Ciachem

Wśród tegorocznych laureatów nagrody "Luminatus – innowacje przyszłością polskiej gospodarki" znalazło się Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Politechnika Warszawska kierowane przez prof. Tomasza Ciacha i działające przy Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Nagrodzono je w kategorii zespół i kształcenie.

Student PW dwukrotnym mistrzem Polski, pojedzie na igrzyska do Rio

Damian Czykier w biegu na 110 m przez płotki

Damian Czykier – student Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej zdobył dwa złote medale mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w Bydgoszczy (24-26 czerwca 2016). W piątek wraz z kolegami wygrał sztafetę 4x100 metrów, w niedzielę nie miał sobie równych w biegu na 110 metrów przez płotki. Wygrał, poprawił rekord życiowy i wywalczył olimpijską kwalifikację. 

Odznaczenie MNiSW dla zespołu prof. Witolda Pleskacza

Układ scalony BS1

Zespół pod kierownictwem prof. nzw. dr. hab. Witolda Pleskacza z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych otrzymał dyplom Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To wyróżnienie za układ scalony BioSoC. 

Stypendium Fulbrighta dla doktorantki z Wydziału Chemicznego

Marta Jarczewska przy plakacie Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

Mgr inż. Marta Jarczewska z Zakładu Mikrobioanalityki otrzymała stypendium Fulbright Junior Advanced Research Award na rok akademicki 2016/2017 przyznawane przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta. 

Nagrody na konferencji dla przedstawicielek Wydziału Chemicznego

Agnieszka Sebai i Monika Budnicka ze swoimi posterami

Doktorantka mgr inż. Agnieszka Sebai i inż. Monika Budnicka z Laboratorium Procesów Technologicznych Wydziału Chemicznego PW zostały wyróżnione podczas Interdyscyplinarnej Konferencji Młodych Naukowców KO-OPER FIELD 2016, odbywającej się od 15 do 17 czerwca 2016 w Szklarskiej Porębie. Obie doceniono za przygotowane postery. 

Dr inż. Piotr Guńka laureatem Nagrody im. Wojciecha Świętosławskiego

Doświadczenie chemiczne

Pracownik Wydziału Chemicznego otrzymał Nagrodę III stopnia. To wyróżnienie przyznawane uczonym, którzy nie przekroczyli 30. roku życia. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 16 czerwca 2016 w Audytorium Czochralskiego w Gmachu Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej. 

Akty nominacyjne dla pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej

21 czerwca w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia aktów nominacyjnych. Wśród 57 nowych profesorów troje to pracownicy naukowi Politechniki Warszawskiej. 

KN Naukowe Awioniki MelAvio z nagrodą w konkursie Droniada 2016

Część zespołu MelAvio podczas Droniady 2016

Członkowie Koła Naukowego Awioniki MelAvio z Politechniki Warszawskiej wygrali miesięczne szkolenie z zastosowań dronów w zarządzaniu kryzysowym. To Nagroda Specjalna od Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie i jego Centrum Dronów przyznana podczas konkursu dla zespołów uczelni wyższych Droniada 2016.

Prof. Janusz Zieliński z tytułem "Złoty Inżynier 2015"

Statuetka "Złoty Inżynier 2016"

Podczas XXV Kongresu Techników Polskich i III Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich we Wrocławiu prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński – Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku uzyskał tytuł "Złoty Inżynier 2015" w plebiscycie "Przeglądu Technicznego" w kategorii nauka. Pamiątkową statuetkę i dyplom laureat odebrał 16 czerwca 2016. 

Mariusz Zdanowski z Politechniki Warszawskiej zwycięzcą Konkursu o Nagrodę ABB

Dr inż. Mariusz Zdanowski z nagrodą w Konkursie ABB

Dr inż. Mariusz Zdanowski z Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej wygrał konkurs ABB na najlepszą pracę inżynierską, magisterską lub doktorską z energoelektroniki. W nagrodę otrzymał 30 tys. złotych. 

Sukcesy studentów PW na AMP w lekkiej atletyce

Trzy najlepsze męskie drużyny w AMP w lekkiej atletyce

Damian Czykier, Igor Bastek i żeńska sztafeta 4x100 m zdobyli medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które od 2 do 4 czerwca 2016 odbywały się w Łodzi. W klasyfikacji generalnej drużyn na trzecim miejscu uplasowała się męska reprezentacja Politechniki Warszawskiej. 

Studentka PW wyróżniona w międzynarodowym konkursie architektonicznym

Logo konkursu Berlin University Residences

Projekt Katarzyny Malinowskiej został doceniony w międzynarodowym konkursie dla studentów organizowanym przez ARCHmedium. Jego uczestnicy mieli stworzyć koncepcję osiedla uniwersyteckiego w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg.

Politechnika Warszawska wygrała 65. Warszawskie Regaty Wioślarskie

Reprezentanci Politechniki Warszawskiej po wygranym biegu

Nasza osada wygrała 65. wyścig ósemek wioślarskich na Wiśle. To już 7 rok z rzędu, kiedy drużyna Politechniki Warszawskiej triumfuje nad zespołem Uniwersytetu Warszawskiego.

Profesor Janusz Hołyst wyróżniony Nagrodą Kryształowej Brukselki

Profesor Janusz Hołyst podczas Gali Nagrody Kryształowej Brukselki

Rozdano nagrody za najlepsze wykorzystanie funduszy w ramach programu ramowego Horyzont 2020. Kryształowymi Brukselkami zostali wyróżnieni: naukowcy, jednostki naukowe i firmy.

Koło Naukowe ADek wyróżnione na zawodach gokartów we Francji

Członkowie Koła Naukowego ADek

Studenci z Koła Naukowego ADek zdobyli trzy nagrody w zawodach gokartów elektrycznych "e-Kart Challenge 2016" we francuskim Limoges. Organizatorzy przyznali grupie także ogólną nagrodę dla najlepszego zespołu uczestniczącego w imprezie.

Koło Naukowe Elektra z nagrodami w konkursie pojazdów elektrycznych we Francji

Dziewczyny z Koła Naukowego Elektra

Zmodyfikowany przez studentki Politechniki Warszawskiej melex został uznany za najlepszy studencki projekt całoroczny podczas imprezy odbywającej się we francuskim Limoges. Dziewczyny z Koła Naukowego Elektra doceniono też za organizację pracy zespołu. Popisały się do tego na torze – wygrały międzynarodowy wyścig studenckich gokartów.

Młodzi konstruktorzy z PW zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie

Zwycięscy Damian Młynarek oraz Krzysztof Chrzanowski (w środku) wraz z kolegami z Koła Naukowego ADek

Damian Młynarek oraz Krzysztof Chrzanowski wraz ze swoim wynalazkiem Rapidchair zdobyli nagrodę główną w kategorii "Pomocna konstrukcja" podczas ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS 2016. Gala finałowa konkursu odbyła się 30 maja 2016 roku w Krakowie.

Sukces Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej w Legnicy

Zwycięstwem zakończył się występ Chóru z naszej Uczelni w 47. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat. Artyści zdobyli Grand Prix i Rubinową Lutnię im. Jerzego Libana z Legnicy po raz trzeci z rzędu.

XXI Konkurs o Nagrodę Siemensa rozstrzygnięty

6 maja 2016 roku jury XXI edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa oraz VI edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów wybrało zwycięzców w każdej z kategorii. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 27 czerwca 2016 roku o godz. 11:00 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, podczas uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych.

Sukces kół naukowych z Politechniki Warszawskiej na turnieju robotów w Gdańsku

Robot podczas konkurencji Line Follower

W weekend 21 i 22 maja 2016 roku na Politechnice Gdańskiej odbyły się dwa turnieje robotów. Zmagania robotyczne zakończyły się sukcesem dla Koła Naukowego Robotyków z Wydziału MEiL oraz Koła Naukowego Robotyki "Bionik" z Wydziału EiTI.