Znak Politechniki Warszawskiej

Osiągnięcia

Sukces zespołu PW-Sat2

Reprezentacja zespołu PW-Sat2 podczas Deorbit Device Competition w 2016 r. w Bułgarii

Żagiel deorbitacyjny PW-Sata2 zajął drugie miejsce w konkursie Deorbit Device Competition, który odbył się podczas konferencji UNISEC-Global w Bułgarii. 

Most z kompozytów FRP z nagrodą specjalną w konkursie Dobry Wzór 2016

Most kompozytowy w Błażowej

Konstrukcja znajdująca się w miejscowości Błażowa na Podkarpaciu została uznana za Produkt Roku 2016 w konkursie Dobry Wzór. To nagroda specjalna, od 2015 roku przyznawana przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Nad próbkami kompozytów, z których zostały wykonane elementy mostu, pracowali naukowcy z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. 

Dr inż. Tomasz Dybicz z dwoma medalami MŚ w wushu taijiquan

Podium z pucharami

Naukowiec z Wydziału Inżynierii Lądowej PW został wicemistrzem świata w tradycyjnej formie ręcznej, styl yang. Był też trzeci w formie z mieczem, 32 ruchy. 

Studenci Wydziału Architektury docenieni w konkursie "Zmień wizję w projekt"

Gmach Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

Dawid Jarosz zdobył za swój projekt drugą nagrodę, a Aleksandra Szelągowska otrzymała wyróżnienie. 

Nagroda dla doktorantki z Wydziału Chemicznego

Kolby w laboratorium chemicznym

Mgr inż. Justyna Wojcieszek z Katedry Chemii Analitycznej otrzymała nagrodę "EWCPS2017 Young Scientists Grant" w konkursie ogłoszonym przez Komitet Organizacyjny konferencji European Winter Conference on Plasma Spectrochemistry. 

Przedstawiciel Politechniki wśród wybitnych młodych naukowców

Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Dr inż. Tomasz Gambin z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla młodych wybitnych naukowców, którzy prowadzą wysokiej jakości badania i mają bogaty dorobek naukowy w skali międzynarodowej.

Doktoranci z Wydziału Fizyki laureatami "Diamentowego Grantu"

Logo programu "Diamentowy Grant"

Arkadiusz Gertych i Klaudia Żerańska, którzy w październiku rozpoczną studia doktoranckie na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, zostali wyróżnieni w V edycji konkursu w ramach programu "Diamentowy Grant" Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zespół prof. Witolda Pleskacza z kolejnym wyróżnieniem

Układ scalony BS1

System BioSiP, który pozwala monitorować parametry psychofizyczne pacjentów w warunkach dynamicznych, został nagrodzony srebrnym medalem podczas Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG w Katowicach. 

Pracownik PW laureatem konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Logo Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Dr inż. Robert Ziółkowski z Wydziału Chemicznego znalazł się w gronie laureatów VII konkursu w ramach Programu LIDER organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. 

Filip Strzelecki z Wydziału Architektury nagrodzony w międzynarodowym konkursie

Projekt Kaplicy św. Wojciecha z założeniem krajobrazowym w Fiszewie

Jury konkursu Faith & Form/IFRAA International Awards Program for Religious Art & Architecture doceniło przygotowany przez studenta Politechniki Warszawskiej projekt Kaplicy św. Wojciecha z założeniem krajobrazowym w Fiszewie. 

Studenci Politechniki Warszawskiej wyróżnieni na ogólnopolskiej konferencji

Członkowie Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej

Członkowie Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej wygrali Konkurs Studenckich Kół Naukowych na XXII Ogólnopolskiej Konferencji Inżynierii Chemicznej i Procesowej w Spale (5-9 września 2016). Nagrodę otrzymali za prezentację projektu Nitrogenos - Mobilna Wytwornica Ciekłego Azotu.

Wojciech Bógdał z trzema medalami mistrzostw świata

Trzej najlepsi zawodnicy Motoparalotniowych Mistrzostwach Świata w Anglii na podium

Dwa brązowe krążki (indywidualnie i w klasyfikacji narodowej), a także złoto w drużynie – to sukcesy studenta Filii PW w Płocku w Motoparalotniowych Mistrzostwach Świata w Anglii.

Kolejne sukcesy członków Koła Naukowego Lotników

Artur Łończuk w szybowcu

Czworo przedstawicieli działającego na Politechnice Warszawskiej Koła Naukowego Lotników wzięło udział w Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Artur Łończuk zakończył zawody w klasie Standard na trzecim miejscu. 

Damian Czykier półfinalistą olimpijskim

Damian Czykier w trakcie mistrzostw Europy w Amsterdamie

Student budownictwa na Politechnice Warszawskiej na półfinale zakończył swój występ w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Mistrz Polski i czwarty zawodnik mistrzostw Europy w biegu na 110 m przez płotki ostatecznie został sklasyfikowany na 14. miejscu. 

Dr inż. Jan Wróbel laureatem konkursu w programie HOMING

Logo Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła pierwszy konkurs w programie HOMING. Jest on skierowany do osób, które chcą wrócić z zagranicy do pracy naukowej w Polsce. Na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej swój pomysł będzie realizował dr inż. Jan Wróbel. 

Studenci Wydziału Architektury wyróżnieni w międzynarodowym konkursie

Plakat konkursu LIGHTHOUSE SEA HOTEL SYRACUSE

Zespół JJPRS, który tworzą studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, znalazł się wśród laureatów międzynarodowego konkursu organizowanego przez stowarzyszenie promujące młodych architektów YAC.

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej z nagrodami Prezesa Rady Ministrów

Gmach Główny PW

Docenionymi naukowcami z naszej Uczelni są: prof. nzw. dr hab. inż. Włodzimierz Choromański, dr inż. Edyta Wawrzyńska oraz dr inż. Mariusz Zdanowski.

Członkowie Koła Naukowego Lotników podbijają przestworza

Artur Łończuk, Agata Kobylińska i Piotr Kujawa z Koła Naukowego Lotników

Piotr Kujawa, Agata Kobylińska i Artur Łończuk z sukcesami startowali w 24. Regionalnych Zawodach Szybowcowych o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego (14-23 lipca 2016). 

Projekt z Politechniki Warszawskiej z dofinansowaniem w programie FIRST TEAM

Logo Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła pierwszy konkurs w programie FIRST TEAM. Jego celem jest finansowanie pierwszych zespołów badawczych kierowanych przez doktorów na wczesnym etapie kariery naukowej i realizujących badania o przełomowym znaczeniu naukowym lub gospodarczym. W gronie laureatów jest projekt dr. inż. Marcina Słomy z Wydziału Mechatroniki.

Wyróżnienia dla dr inż. Magdaleny Matczuk z Wydziału Chemicznego

Dr inż. Magdalena Matczuk z nagrodzonym posterem

Jej praca doktorska została nagrodzona przez Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk jako najlepsza w dziedzinie spektrometrii mas. Doceniono też przygotowaną przez badaczkę prezentację plakatową. 

Trzy projekty z Politechniki z dofinansowaniami w programie TEAM-TECH

Logo Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Zespoły kierowane przez prof. dr. hab. inż. Jerzego Krupkę z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, prof. dr hab. inż. Małgorzatę Kujawińską z Wydziału Mechatroniki oraz prof. nzw. dr. hab. inż. Mariusza Malinowskiego z Wydziału Elektrycznego znalazły się w gronie laureatów pierwszej edycji programu TEAM-TECH, realizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej (FNP) 

Prace doktorskie i referaty naukowców z WEiTI docenione w konkursach

Laureaci konkursu dla autorów najlepszych referatów: Vitomir Djaja-Jośko i Grzegorz Bogdan

Podczas Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji KKRRiT 2016 w Krakowie wręczono nagrody w konkursie na najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych oraz konkursie na najlepszy referat zaprezentowany przez młodego autora. W obu uhonorowano doktorów i studentów z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. 

Troje naukowców z PW wyróżnionych w V edycji konkursu "Iuventus Plus"

Logo V edycji konkursu "Iuventus Plus"

Wśród laureatów znaleźli się dr inż. Tomasz Gambin z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, dr inż. Agnieszka Jastrzębska z Wydziału Inżynierii Materiałowej i dr inż. Marta Królikowska z Wydziału Chemicznego. 

Łukasz Chorchos z PW wyróżniony przez Huawei

Wyróżnieni w tegorocznej edycji konkursu Seeds for the Future Polska

Huawei ogłosił zwycięzców III polskiej edycji konkursu Seeds for the Future. Wśród dwunastu młodych utalentowanych badaczy znalazł się student z Politechniki Warszawskiej.

Damian Czykier czwarty w mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce

Damian Czykier

Student Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej zajął miejsce tuż za podium w biegu na 110 m przez płotki w mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce rozgrywanych w Amsterdamie (6-10 lipca 2016). Na zawodach w stolicy Holandii Damian Czykier po raz kolejny w tym roku poprawił swój rekord życiowy.